Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck İçin SteamOS 3.3 Yayınlandı

Valve, SteamOS 3.3 ve Steam İstemcisi güncellemelerini yayınladı.

Valve, SteamOS 3.3‘ü kararlı kanalı aracılığıyla herkese açık hale getirdi. Güncelleme daha önce yalnızca beta ve ön izleme kanallarında mevcuttu. SteamOS’un en son sürümü, sesi, çalma modlarını, kararlılığı ve daha fazlasını iyileştiren birçok yeni güncelleme getirdi. Yeni sürüm ile konsola hangi güncellemelerin geldiğine yakından bakıyoruz.

Bu güncellemede pek çok iyileştirme olduğu için daha önemli olanlara odaklanacağız. Listenin tamamını görmek istiyorsanız, buradan tüm değişimlere ulaşabilirsiniz. Her şeyden önce, kullanıcı arayüzü, planlanmış bir gece modu, aşırı sıcaklık bildirimi, uyarlanabilir parlaklık geçişinin yeniden uygulanması ve Remote Play istemcisi aracılığıyla oynatılırken renk iyileştirmeleri gibi birçok yeni ekleme yapıldı.

SteamOS 3.3 Güncelleme Notları

SteamOS 3.3

Valve ayrıca klavyelerle ilgili bazı sorunları düzeltti ve Japonca, Korece, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince gibi daha fazla dil için destek ekledi. Steam Deck yazılım güncelleme kanalının ‘kararlı, beta ve ön izleme‘ olmak üzere üç seçeneği mevcut. Kararlı kanal, çoğu kullanıcı için en iyi seçenek ve Steam İstemcisi ve SteamOS’un en son kararlı sürümünü bu kanaldan alabilirsiniz.

Beta kanalı, test için yeni özellikler sunar ve en son Steam İstemcisi beta sürümünü ve SteamOS’un en son kararlı sürümünü sağlar. Son olarak, kanal sistem düzeyindeki özellikleri test ettiğinden ve en son Steam İstemcisi beta ve SteamOS beta‘sını sağladığından, ön izleme kanalını günlük kullanıcılar için kesinlikle önermiyoruz.

Önceki güncellemeler gibi SteamOS 3.3‘te de birçok kararlılık ve performans güncellemesi de mevcut. Güncelleme ayrıca bağlantı istasyonu ve masaüstü modlarına yeni özellikler getirdi. Ayrıca, grafik sürücüsü, kablosuz sürücüsü ve denetleyici sabit yazılımı güncellendi. Yine son güncellemede birçok küçük revizyon mevcut ancak bunları uzun uzun burada yazmayacağız.

Valve, yeni konsolunu desteklemekle şimdiye kadar harika bir iş çıkardı. Birçok kişinin eline geçmiş olsa da şirket, kısa süre önce mevcut tüm ön siparişleri yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediğini duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.