Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Bağlantı İstasyonu Güncellendi

Steam Deck bağlantı istasyonu piyasaya sürülmeden önce, isteğe bağlı donanım için bağlantı seçeneklerini iyileştiren bazı yükseltmeler aldı.

Valve, geçen yıl PC özelliklerine sahip elde taşınabilir bir oyun cihazı olan Steam Deck‘in duyurusu ve ardından 2022’de piyasaya sürülmesiyle PC oyun hayranlarını büyüledi. Ülkemizde henüz satılmayan ve yurt dışında da kısıtlı kullanıcıya sahip olan cihazın bağlantı istasyonunun güncellendiği tespit edildi.

Cihaz elde taşınır biçimde veya bir monitöre ve TV ekranına bağlanarak oynatılabildiğinden, Steam Deck bağlantı istasyonu isteğe bağlı bir donanım parçası. Bununla birlikte bağlantı istasyonu, cihazı şarj ederken aynı zamanda harici bir ekrana bağlanmak için daha uygun bir yol sağlayacak. Daha önce Steam Deck’in yuvası, bir USB 3.1 bağlantı noktası ve iki USB 2.0 bağlantı noktasıyla birlikte gönderilecek şekilde ayarlanmıştı. Bu artık değişti.

Steam Deck Bağlantı İstasyonu Değiştirildi

Steam Deck
Cihazın bağlantı noktaları baştan aşağıya güncellendi.

Bununla birlikte bağlantı istasyonu açıklaması, cihazın üç adet USB-A 3.1 bağlantı noktasına sahip olacağını ve alt 2.0 bağlantı noktalarının yerini daha yeni ve daha hızlı teknolojiyle değiştireceğini gösterecek şekilde güncellendi. Ek olarak SSS kısmında, bağlantı istasyonunu kullanmanın kullanıcıların Gigabit Ethernet‘i kullanmalarına olanak tanıyacağını ve Wi-Fi’nin genellikle sağlayabileceğinden daha yüksek hızlara ve bağlantıya olanak tanıyacağını doğrulandı.

Bu, bağlantı istasyonunu alanlar için iyi bir haber çünkü cihazla veri aktarmak için daha yüksek hızlar talep eden cihazları kullanmalarına izin verecek ancak oyunun sonlarında cihazda böylesine büyük bir değişikliğin yapılması biraz şaşırtıcı. Hala Steam Deck bağlantı istasyonu için planlanan kesin bir çıkış tarihi yok. Daha önce Bahar 2022 olarak açıklanan çıkış tarihi bilgisi siteden hızla kaldırıldı ve bu da endişeleri artırdı. Görünüşe göre ertelemenin sebebi bu değişim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.