Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Artık Rezervasyonsuz Satın Alınabilecek

İlk çıkışından yaklaşık sekiz ay sonra Valve, Steam Deck'in artık rezervasyon olmadan satın alınabileceğini duyurdu.

İlk lansmanından yaklaşık sekiz ay sonra, Steam Deck artık rezervasyonsuz satın alınabilecek. Merakla beklenen duyuru, şirketin resmi yerleştirme istasyonunun ve bir dizi yeni yazılım özelliğinin yayınlanmasını da içeren güncellemelerinin hemen ardından geldi.

Valve, el konsolunu Temmuz 2021’de duyurdu ve orijinal lansman tarihi o yılın Aralık ayında bekleniyordu ancak tedarik zinciri sorunları nedeniyle Valve, istekli oyuncuların taleplerini karşılamak için yeterli sayıda cihaz üretemedi ve geliştirici, el konsolunun çıkışını erteledi. Ertelemeden sonra bile cihaz sadece rezervasyon ile satıldı ancak buna rağmen Valve, 1 milyondan fazla cihaz satmayı başardı.

Steam Deck Türkiye’de Hala Satışta Değil

Steam Deck

Son olarak Valve, Steam Deck’i önceden rezervasyon olmadan fanlara teslim etmek için üretim kapasitesini geliştirdi. Mevcut cihaz için hali hazırda rezervasyona sahip olanlar, oyun sistemlerini posta yoluyla alacak şekilde ayarlandı. Cihaz artık Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ne gönderilecek ancak maalesef Türkiye hala listede değil.

Valve, en son güncellemesiyle Steam Deck’in resmi yerleştirme istasyonunu da kullanıma sundu. Hayranlar ilk olarak Tokyo Game Show 2022 sırasında yerleştirme yuvasını görme şansı yakaladı. Bağlantı istasyonu, üç adet USB A 3.1 bağlantı noktası, bir USB C güç bağlantı noktası, DisplayPort ve HDMI video çıkış bağlantı noktaları ile çok sayıda çevre birimine ve ekrana bağlanabilecek.

Valve, Steam Deck’i desteklemek ve ekranı görüntülemek için resmi yerleştirme istasyonunun kullanılmasını teşvik ederken, sistem üçüncü taraf USB yuvaları veya hub’ları ile de uyumlu olacak. Bu donanım sürümlerinin yanı sıra Valve, hem hataları düzelten hem de yeni özellikler ekleyen için yazılım güncellemeleri de yayınladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.