Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’deki Call of Duty Oyunlarına Korkunç Zam

Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki tarihi satın alma anlaşmasının tamamlanmasının ardından Steam'deki Call of Duty oyunlarının Türkiye fiyatları önemli oranda arttı.

Birleşik Krallık’tan beklediği onayı nihayet alan Microsoft, 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımını resmen tamamladı. Anlaşmanın nihayete ermesiyle birlikte tartışmaların ana odağındaki Call of Duty serisi artık bir Xbox markası oldu. Tarihi birleşmenin önündeki son engelin kalkmasından birkaç gün sonra ikonik FPS serisinin Türkiye fiyatlarına muazzam bir artış yapıldı.

Modern Warfare II ve yakında çıkacak Modern Warfare III hariç Steam’deki tüm Call of Duty oyunlarına yüzde 1.709’a varan oranlarda zam geldi. Örneğin; yaklaşık dokuz yıl önce piyasaya sürülen Black Ops III, İkinci Dünya Savaşı’nda geçen WWII ve Infinite Warfare 209 TL’den 1.560 TL‘ye yükselirken, daha önce 49 TL olan World at War yüzde 961 zamla 519 TL oldu.

Call of Duty Oyunlarına Yüzde 1.709’a Varan Dev Zam

2009 yılında piyasaya sürülen orijinal Modern Warfare 2 fiyatı zamların ardından 519 TL’ye çıkarken, 2022’de çıkan yeni MWII ise yüzde 8’lik küçük bir indirim alarak 2.000 TL’den 1819 TL’ye düştü. Nitekim bu ve yakında çıkacak olan Modern Warfare III haricindeki tüm Call of Duty oyunlarına zam yapıldı. Lansman öncesi beta turunda olan MWIII, ülkemizde 2.000 TL ön sipariş fiyatına sahip. Kasa Sürümü için belirlenen ücret ise 2.800 TL.

call of duty oyunları zam

Türk lirasının dolar karşısındaki yüksek değer kaybı nedeniyle pek çok oyun zamlanıyor, ancak Call of Duty serisinde diğer tüm zamları gölgede bırakacak türden bir artış söz konusu. Zamlar can sıkıcı olsa da, şaşırtıcı değil. Fiyat güncellemesinin Microsoft – Activision Blizzard anlaşmasının tamamlanmasından hemen sonra gelmesi de ayrıca dikkat çekici.

Bu arada zamlardan nasibi alan tek oyun Call of Duty değil. Activision’ın yayıncı koltuğunda oturduğu FromSoftware imzalı Sekiro: Shadows Die Twice – GOTY Edition‘da da büyük bir artış var. Daha önce 289 TL olan souls-like aksiyon macera oyunu, yüzde 440 oranında zamlanarak 1.560 TL oldu. Gözünüze çarpan başka artışlar varsa yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.