Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Cadılar Bayramı İndirimindeki En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Steam Çığlık Festivali olarak karşımıza çıkan Cadılar Bayramı İndirimi, içerisinde korku unsurları bulunduran her çeşit oyunda önemli fırsatlar sunuyor. Siz değerli okurlarımız için hayatta kalma temalı en iyi oyunlardan oluşan bir seçki hazırladık.

Günümüzün en büyük çevrimiçi oyun mağazası olan Steam’in Türk lirası ile macerası, 20 Kasım’da resmen sona eriyor. Böylece ilk olarak 2014 yılında başlayan hikaye, esas olarak döviz kurundaki büyük dalgalanma sebebiyle dokuz sene sonra hüzünlü bir şekilde bitiyor. Söz konusu tarih itibarıyla Türkiye’deki mağaza fiyatlandırmaları ve Steam cüzdan bakiyeleri dolara dönüşecek.

Tahmin edebileceğiniz üzere bu gelişme yaşandığında oyun fiyatları önemli oranda yükselecek. Her ne kadar yayıncılar, globalden daha düşük bir yerel fiyatlandırma yapabilecek olsalar da, bu durumun etiketlerin fırlamasını engellemeyecek. Dolara geçiş öncesi Türk lirasıyla oyun satın alabileceğiniz son kampanya olan Steam Cadılar Bayramı İndirimi, değerlendirmek isteyebileceğiniz sayısız fırsat içeriyor.

Steam’deki En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Sizler için kampanyada indirime giren en iyi hayatta kalma oyunlarını seçtik. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri listemiz ile başbaşa bırakalım.

Days Gone – 296 TL

en iyi hayatta kalma oyunları

Açılışı, hem PlayStation ekosisteminin hem de türün en iyi hayatta kalma oyunlarından biri ile açıyoruz. Eski motosiklet çetesi üyesi olan ganimet avcısı Deacon St. John‘u yönlendirdiğimiz Days Gone, küresel bir salgın felaketinden iki yıl sonra geçiyor. Milyonlarca yıllık volkanik hareketlerin izini taşıyan pek çok çeşit dağ, mağara ve kırsal kasabayı keşfediyoruz ve değerli eşya ve silah üretecek ekipmanlar bulmak için terk edilmiş yerleşkeleri yağmalıyoruz.

The Forest – 8 TL

steam cadılar bayramı indirimi

Gelişmiş inşa seçenekleri ve gizemli hikayesi ile öne çıkan hayatta kalma oyunu, ana karakter Eric Leblanc ve oğlu Timmy‘nin uçak kazasıyla ormanlık bir yarımadaya düşmesini ve adadan kurtulma mücadelesini konu alıyor. The Forest‘ta vereceğiniz her kararın hikayede büyük ya da küçük bir etkisi var. Duygusal yoğunluğu son derece yüksek olan The Forest, bazı anlarda sizi ahlaki açıdan sorgulamaya itiyor.

Sons of the Forest – 224 TL

steam oyun önerileri

Selefinden 5 sene sonra gelen devam halkası, şu anda Erken Erişim’de ama neredeyse eksiksiz bir deneyim yaşatıyor. Uzak bir adaya kayıp bir milyarderi bulmak için gönderiliyoruz ve kendimizi yamyam istilasına uğramış bir cehennemde buluyoruz.

Project Zomboid – 127 TL

Project Zomboid steam

Zombi kıyameti sonrası bir kasabada hayatta kalmaya çalıştığınız Project Zomboid, hayatta kalma becerilerinizi sınıyor. Yukarıdan bakış açısıyla oynanması, karakterin psikolojik durumunun ayrıntılı ele alınması ve zombilerin daha gerçekçi hareket etmesi gibi benzerlerinden farklı birçok özelliğe sahip olan oyun, arkadaşlarla beraber oynayınca daha keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Subnautica – 129 TL

Subnautica steam

Bir gemi kazası sonrası su altında hayatta kalmaya çalıştığınız oyun, keşif, inşa etme ve hayatta kalma unsurlarını bir araya getiriyor. Büyüleyici ve tehlikelerle dolu olan sualtı dünyasında renkli ve çeşitli denizaltı biyomları, canlılar ve bitkiler bulunuyor. Su altında üsler ve araçlar inşa edebilirsiniz. Oluşturduğunuz üsler size bir sığınak ve depo alanı sağlıyor. Bununla birlikte yiyecek, su, oksijen ve sıcaklık gibi temel hayatta kalma gereksinimlerinizi yönetmelisiniz.

7 Days to Die – 9 TL

7 Days to Die steam

Zombi kıyameti sonrası hayatta kalmaya çalıştığınız açık dünya hayatta kalma oyunu, yürüyen ölülerle mücadelenin yanı sıra inşa etme unsurları da içeriyor. Oyunda çok sayıda farklı zombi türü bulunuyor ve gece zombiler daha agresif hale geliyor. Kendi sığınaklarınızı, üslerinizi ve tuzakları inşa ederek gece zombilere karşı savunma sağlayabilirsiniz.

Amnesia: The Bunker – 176 TL

steam cadılar bayramı oyunlar

Terk edilmiş bir 1. Dünya Savaşı sığınağında geçen birinci şahıs korku oyununda, kendimizi çatışmadan sonra bi Alman sığınağında hafızamızı kaybetmiş şekilde revirde yatıyor halde buluyoruz. Karanlık ve gerilim dolu bir ortamda çevreyi keşfetmeye çalışıyorsunuz. Peşimizde geçen bir yaratık var. Hayatta kalmak için etrafta silah aramalı ve işimize yarayacak eşyalar bulmalıyız.

Steam Cadılar Bayramı İndirimi’ndeki önerdiğimiz hayatta kalma oyunları bu şekilde. Kampanya, 2 Kasım Perşembe saat 20:00’da sona erecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.