Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Bekleyen Bakiye Hatası Nasıl Düzeltilir? (2022)

Steam bekleyen bakiye hatası alıyorsanız ve para ne zaman hesaba gelir diye bekliyorsanız, bu makaleye mutlaka göz atın.

Steam bekleyen bakiye hatası çözümü ile sizlerleyiz. Eksik bir Steam satın alma işleminden sonra bu hatayı görmeniz çok muhtemel. Steam satın alma deneyimi oldukça basit ve güvenilir olmasına rağmen herhangi bir internet kesintisi yüzünden işlem aksayabilir ve başka bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda Steam bekleyen işlem hatası ile karşı karşıya kalırsınız.

Bu hata mesajı, herhangi bir kullanıcı tarafından “aksaklık” olarak bildirilmedi. Her durumda, ya ağ bağlantısı kopukluğu olması gerek ya da gerçekten de hesabınıza karşı bekleyen bir Steam işlemi olması gerek. Steam bekleyen para ne zaman gelir diye sormanıza gerek yok, aşağıdaki yöntemleri uyguladığınız anda parayı hesabınıza aktarabilirsiniz. Gelin basitçe anlatalım.

Steam Bekleyen Bakiye Hatası Sebebi Nedir?

Steam Bekleyen Bakiye

Geçmişte eksik bir Steam satın alma işlemi, Steam bekleyen işlem hatası görmenize neden olabilir. Bu hata ile karşılaşabileceğiniz bir başka olası durum, sunucuların çalışmıyor olması olabilir. Aşağıdaki çözümlerin ikisi de işe yaramazsa hesabınızla ilgili sorunlar için Steam destek ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Steam bekleyen bakiye hatası çözüm yöntemleri ise şöyle:

 • Steam Sunucu Durumunu Kontrol Edin
 • Steam’de Bekleyen İşlemleri İptal Edin
 • Steam Web Sitesini Kullanın
 • Farklı Bir Ödeme Yöntemi Kullanın

Steam Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Steam Bekleyen Bakiye

Aşağıdaki çözümleri denemeden önce, VPN kullanıyorsanız kapatın. Steam, korsanlığı önlemek ve işlemlerini güvenli hale getirmek için yeni politikasından dolayı VPN aracılığıyla satın alımları engelledi. Ayrıca VPN tabanlı bir web sitesi kullanıyorsanız satın alma işlemi için güvenli bir tünel oluşturulamadığından yine satın alım sırasında Steam bekleyen işlem hatası alırsınız.

İkinci olarak, Steam web sitesinin çalışır durumda olduğundan emin olun. Steam sunucularının çalışır durumda olup olmadığını doğrulamak için Resmi Steam Sunucu Durumu sitesini kontrol edebilirsiniz. Eğer Steam hizmetlerine erişebildiğinizden kesinlikle eminseniz, aşağıda listelenen Steam bekleyen bakiye hatası çözümlerini okumalısınız. Gelin kesin çözümlere geçelim.

Steam’de Bekleyen İşlemleri İptal Edin

Steam Bekleyen Bakiye

Steam istemcisi aracılığıyla bir satın alma işlemi yaptığınızda ancak işlem tamamlanamadığında ve başka bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda, Steam bekleyen bir işlem olduğunu belirten bir hata gösterecek. Sistem, sizin başka bir satın alma işlemini tamamlamasına izin vermez. Bu durumda, bekleyen satın alma işlemini iptal etmek sorunu çözecek. Steam bekleyen bakiye çözüm adımları:

 • Steam İstemcisi’ni açın ve Hesap Ayrıntıları‘na tıklayın. Eğer Steam istemcisinden iptal işlemini tamamlamada sorun yaşıyorsanız, bekleyen işlemi iptal etmek için Steam Satın Alma Yardım Sayfasını kullanın.
 • Şimdi, Steam işlemlerinin bir listesini açacak olan Satın Alma Geçmişini Görüntüle‘ye tıklayın.
 • Bekleyen birden fazla satın alma işlemi varsa, bekleyen satın almalardan herhangi birini seçin.
 • Şimdi “Bu işlemi iptal et” seçeneğini seçin.
 • Satın almamı iptal et“e tıklayın.
 • Bekleyen diğer tüm satın alma işlemleri için işlemi tekrarlayın.
 • Steam’i yeniden başlatın ve sorunsuz bir şekilde başka bir satın alma işlemi yapıp yapamayacağınızı kontrol edin.

Steam Web Sitesini Kullanın

Steam Bekleyen Bakiye

Steam bekleyen bakiye mesajının bir başka geçici çözümü, hesabınızda satın alma işlemi yapmak için Steam web sitesini kullanmak. Her iki platform arasında da ödeme sistemi aynı olsa da, bazı portlar nedeniyle Steam istemcisinde bazen internet sorunları olabiliyor.

Bu yüzden Steam bekleyen para ne zaman gelir diye beklemek yerine Steam web sitesini kullanarak hesabınıza giriş yapmayı deneyin ve aynı işlemi tekrar yapmayı deneyin. İşlem başarılı olursa Steam istemcisinden satın aldığınız ürünü herhangi bir PC’de kolayca kullanabilirsiniz.

Farklı Bir Ödeme Yöntemi Kullanın

Steam Bekleyen Bakiye

Steam bekleyen işlem hatası gördüğümüz bir diğer nadir örnek, Steam satın almak için kullandığınız ödeme yönteminin platform tarafından desteklenmemesi veya işlemin kendisinde bazı hatalar olması. Burada alternatif bir ödeme yöntemi kullanmayı deneyebilirsiniz, Havale/EFT gibi üçüncü taraf ödeme hizmetlerini kullanmak yerine Kredi/Banka kartınızı doğrudan Steam ile kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yöntemlerin hiçbiri sorunu sizin için çözmediyse, bozuk ve eksik dosyaları değiştirmek için depoları tarayabilen Restoro Onarım Aracı’nı kullanmanızı öneririz. Bu, sorunun sistem bozulmasından kaynaklandığı çoğu durumda işe yaradığını gördük. Restoro ayrıca sisteminizi maksimum performans için optimize eden bir teknolojiye de sahip. Buraya tıklayarak Restoro’yu indirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemleri sırasıyla denediğiniz de Steam bekleyen bakiye hatası mutlaka çözülecek. Eğer hata mesajından kurtulamadıysanız mutlaka arkada açık bir VPN vardır veya internet sağlayıcınızdan kaynaklı kesintiler yaşıyorsunuzdur. Steam bekleyen para ne zaman gelir diye beklemek yerine yukarıdaki çözümleri tek tek denemenizi tavsiye ediyoruz, keyifli ve ucuz alışverişler diliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.