Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Arama Seçeneklerine 100’den Fazla Dil Desteği Eklendi

Valve, Steam'e yeni dil özellikleri ekleyerek kullanıcıların arama yaparken 100'den fazla dil arasından seçim yapmalarına ve yeni oyunlar aramalarına olanak tanıdığını duyurdu.

Valve, Steam için yeni bir güncelleme duyurdu ve bu sefer İngilizce dışındaki diller için mağaza cephesine daha fazla destek getirdi. Bir blog gönderisinde ayrıntılı olarak açıklanan güncelleme, oyuncuların dil tercihlerini belirlemelerine ve 100’den fazla dil arasından oyun bulmalarına olanak tanıyacak.

Oyuncular artık Steam arayüzünün hangi dilde sunulacağını belirleyen bir birincil dilin yanı sıra, oyuncuların bu diller için hazırlanmış içeriği de görmelerini sağlayan ikincil ve ek dilleri seçebilecek. Mağaza artık kullanıcıların arama ve filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları dil seçeneklerine göre düzenlemesine ve mağazanın yenilenen Keşif özelliklerini kullanmasına izin verecek.

Steam Aramaları Artık 100 Dilde Çalışacak

Steam

  • Birincil dil, Steam mağazası ve topluluk genelindeki oyun açıklamaları ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik gibi içeriklerle birlikte kullanıcı arayüzünün hangi dilde gösterileceğini belirleyecek.
  • İkincil dil, birincil dilinizde mevcut olmayan mağaza sayfası açıklamaları ve kullanıcı incelemeleri gibi içerikleri bu dillerde görmenize olanak tanıyacak.
  • Ek oyun içeriği dilleri, kullanıcı arayüzü, mağaza sayfası açıklamaları veya kullanıcı içeriği için desteklenmeyecek ancak kendi dillerinizdeki içeriğe sahip oyunları bulmanıza yardımcı olacak.

Steam’in bir platform olarak muazzam başarısını göz önünde bulunduran birçok oyuncu için ek diller şüphesiz iyi bir şey olacak. Daha geçen ay Valve, gezegenin dört bir yanından 30 milyondan fazla eş zamanlı kullanıcıya sahip olarak önemli bir kilometre taşını geçmeyi başardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.