Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam, Yeni Bir Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı

Dünyanın en popüler PC oyun mağazası Steam, 36 milyon eş zamanlı oyuncu ile yeni bir rekor kırdı.

Günümüzün en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam, yeni bir eş zamanlı oyuncu rekoruna sahne oldu. PC’de oyun oynamak isteyenlerin birincil adresi olan launcher, mart ayının başında ayında 34 milyon anlık oyuncu ile bir önceki rekorunu tazelemişti. Aynı ay içerisinde hanesine yeni bir dönüm noktası daha ekleyen Steam, geçtiğimiz hafta bu sayıyı 35 milyona çıkardı.

Platform, 36 milyon 354 bin eş zamanlı oyuncuya ulaşarak başka bir rekor daha kırdı. Bu kişilerden kaçının aktif olarak oyun oynadığını henüz bilmiyoruz, ancak önceki rekorda bu sayı 11 milyon 146 bin 564 olarak açıklanmıştı. Muhtemelen yalnızca toplam sayıda değil, aktif oyun oynayanların sayısında yeni bir rekor kırılmış olsa gerek.

Steam, 36 Milyon Anlık Oyuncuyu Geçti

steam rekor

Peki, son 24 saatte Steam üzerinden en çok oynanan oyunlar hangileri oldu? Her zaman olduğu gibi Counter-Strike 2 en çok oynanan oyun olurken, onu DOTA 2 ve Helldivers 2 takip ediyor. Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte PC için de piyasaya sürdüğü Helldivers 2, şu anda en çok oynanan üçüncü oyun konumunda.

PUBG: Battlegrounds ve Apex Legends sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada yer alıyor. Altıncı sırada ise büyük bir sıçrama yapan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege bulunuyor. Ubisoft’un FPS klasiği, geçtiğimiz hafta 17’nci sıradaydı. Baldur’s Gate 3 de üç sıra yükseldi. Öte yandan, Palworld ve GTA 5 sırasıyla dört ve iki sıra basamak düştü.

5 Dolar Altı Steam Oyunları Videomuz

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.