Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

State Of Decay 3 Geliştirme Ekibi Taciz İddialarıyla Karşı Karşıya

Ekip hakkında 'Stüdyonun yakın zamana kadar sahip olduğu kültür, beyaz bir erkek olmayan kimse için misafirperver değildi' iddiası ortaya atıldı.

Yeni bir rapora göre, Microsoft’a ait stüdyo Undead Labs, State Of Decay 3 üzerinde çalışırken ciddi bir tükenmişlik, yanlış yönetim ve sorunlu bir geliştirme süreci ile karşı karşıya kaldı.

Bu bilgilerin tümü, Undead Labs’deki 12 anonim geliştiricinin stüdyodaki mevcut durum hakkında konuşmak için öne çıktığı yeni bir Kotaku raporundan geldi. Microsoft, 2018’de Undead Labs’ı satın aldı ve stüdyo, 2020’de yaklaşan oyunu State Of Decay 3‘ü duyurdu. Görüşülen personelden bazıları, satın alma işleminden bu yana Microsoft’un “elden çıkarma” yaklaşımının büyük sorunlara yol açtığına dair endişelerini dile getirdi ve bir çalışanın “gelip kültürümüzü değiştirmelerinden korktuk ama çöküşümüz içeriden geldi” açıklamasında bulunduğu öğrenildi.

State Of Decay 3 Stüdyosu Hakkında Büyük Skandallar Ortaya Atıldı

State Of Decay 3
State Of Decay 3’ün geliştirici stüdyosu Undead Labs logusu.

Kotaku, Undead Labs’in “bir takım olumlu değişiklikler” gördüğünü söyleyen Xbox Game Studios başkanı Matt Booty adına bir yanıt almayı başardı. Bir Microsoft sözcüsü, 2021’de işe alınanların yüzde 42’sinin kadın veya ikili olmayan ve yüzde 29’unun ırk veya etnik azınlık gruplarından olduğunu belirtti. Raporda ayrıca, geliştiriciden 2021’de ayrılan ve stüdyo Possibility Space‘i kuran Undead Labs kurucusu Jeff Strain’in, birden fazla çalışanın geliştiricinin bağımsız kalacağını söylediğini hatırlamasının ardından Undead Labs’ı sattığı öne sürüldü.

Üç çalışana göre, Ağustos 2021’de yapılan bir toplantıda State of Decay 3 stüdyosu Undead Labs’deki birden fazla personel, stüdyonun mevcut kültürel durumu hakkında hepsinin aynı şekilde hissettiğini ortaya çıkardı. Raporda, daha sonra ne olduğu tam olarak net olmasa da, Microsoft’un kendi insan kaynaklarının dahil olduğu ve Schlosser’in bir çalışma haftasının sonunda sessizce ayrıldığı belirtildi. Schlosser daha sonra Kotaku ile yaptığı bir telefon görüşmesinde bunu reddetti ve ayrılışının yerine stüdyonun yeniden düzenlenmesinin bir parçası olduğunu söyledi.

State of Decay 3 - Announcement Trailer | Xbox Showcase 2020

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.