Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Starfield’ın PC’deki Dosya Boyutu Beklenenden Yüksek Çıktı

Starfield'ın Game Pass için ön yüklemeye açılmasıyla birlikte PC'deki güncel dosya boyutu da belli oldu. Bethesda imzalı oyun için bilgisayarınızda 140 GB yer açmanız gerekiyor.

Son dönemde çıkan AAA oyunlarda yüksek dosya boyutları görmeye alıştık. Örneğin; Star Wars Jedi Survivor, bilgisayarda 155 GB yer kaplarken, Baldur’s Gate 3’te bu oran 122 GB. Bu yılın tartışma yaratan oyunlarından Redfall ise 100 GB’ın üzerinde bir alan işgal ediyor. Starfield için de durum bundan farksız değil.

Bethesda, başlangıçta oyunun 125 GB olacağını açıklamıştı ki, Red Dead Redemption 2’nin uzay versiyonu olarak nitelendirilen bir açık dünya oyunu için çok da şaşırılmayacak bir hacim bu. Steam sayfasında listelenen depolama alanında herhangi bir değişiklik yokken, Microsoft tarafında bir güncelleme söz konusu.

Starfield Kaç GB Sorusunun Cevabı Değişti

Microsoft Store veya Xbox’taki oyun sayfasını kontrol ederseniz, PC’de dosya boyutunun 139,84 GB‘a yükseldiğini göreceksiniz. Xbox Series X konsolları için listelenen boyut ise 126,1 GB. Bu da konsol sürümünün ilk bildirilen dosya hacminden çok az daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

starfield dosya boyutu

Starfield ön yüklemesi Xbox’ta 17 Ağustos Perşembe günü başlıyor. Oyunu Steam üzerinden satın alan kullanıcıların ise 30 Ağustos’a kadar beklemeleri gerekiyor. Bethesda ayrıca kısa süre önce Starfield’ın Gold statüsüne ulaştığını açıkladı ki, bu rozet oyunun resmi çıkışa hazır olduğunu ve olası bir son dakika rötarı yemeyeceğini gösteriyor.

Bethesda’nın 25 yılın ardından yarattığı ilk yeni evren olan Starfield, 6 Eylül’de PC ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Steam’de 899 TL olan oyun, ilk günden Xbox Game Pass‘e eklenecek. Premium Edition ve Constellation Edition sürümleri için ön sipariş veren kişilerin, oyuna 5 gün önceden (1 Eylül) erişebilecekleri bilgisini de vermiş olalım. Game Pass üyeleri, 500 TL karşılığında oyunu Premium Edition’a yükseltme seçeneğine sahipler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.