Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Starfield’daki Ailenizi Nerede ve Nasıl Bulabilirsiniz?

Starfield'da yarattığınız karakterinizin arka plan hikayesindeki unsurlardan birini de ailesi oluşturuyor. Peki, oyundaki anne ve babanız tam olarak nerede? İşte ebeveynlerinize kavuşmak için izlemeniz gereken rota.

Bethesda’nın 25 yılın ardından yarattığı ilk yeni IP’si Starfield, erken erişime açıldığından bu yana oyun dünyasını domine ediyor. Devasa açık dünyası ve dallanıp budaklanan hikayesinin yanı sıra kapsamlı bir özelleştirme sistemine de sahip olan uzay RPG’si, tamamen kendi zevkinize göre bir kadın / erkek karakter yaratmanızı sağlıyor.

Karakteriniz için bir dizi beceri ve özelliğin arasından seçim yapabileceğiniz gibi üç farklı arka plan hikayesi de belirleyebiliyorsunuz. Örneğin; sizi takip eden çılgın bir hayranınız olabiliyor ya da Kid Stuff özelliğini seçerseniz ebeveynleriniz Starfield’da hayatta ve sağlıklı olabiliyor. Bu noktada onları nasıl bulacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Ailenizin Olmasının Artıları ve Eksileri Var

starfield ebeveyn

Ailenizin Starfield’daki yerini bulmak yalnızca Kid Stuff özelliğini seçmeniz durumunda mümkün, çünkü aksi takdirde var olamazlar, ancak buna rağmen onları nasıl bulacağınız konusunda hemen bilgilendirilmiyorsunuz. Anne ve babanızın hayatta ve sağlıklı olması, beraberinde bazı avantajlar ve dezavantajlar getiriyor, fakat önce onları nerede bulabileceğinizle başlayalım.

Starfield’daki aileniz, Residential District fast travel (hızlı seyahat)/NAT istasyonunun hemen yanındaki New Atlantis’teki Pioneer Tower‘ın en üst katında yer alıyor. Pioneer Tower’a gidin ve asansörle onların dairesine çıkın, ardından kapıdan içeri girin. İkisi de sizi sevgiyle karşılarken, anneniz aşk hayatınızla ilgili bazı merak uyandırıcı sorular soracak. Karakterinizin aşk hayatını hareketlendirmek için oyunda belirli bir süre geçirmeniz gerektiğinden ilk başta bu soruya doyurucu cevaplar veremeyebilirsiniz.

Starfield’da Ebeveynleriniz Hayatta Olabiliyor

starfield aile

Ebeveynlerinizi görebilmek için, Starfield Constellation grubuyla birlikte The Old Neighborhood ana görevini tamamlayana kadar oyunu oynamanız gerekir. Bu bittiğinde ve New Atlantis’teki The Lodge’a döndüğünüzde, Noel size babanızın bıraktığı bir notu verecek. İşte o zaman teknik olarak ilk kez gidip ailenizle tanışabilirsiniz.

Öte yandan Kid Stuff özelliğinin bazı artıları ve eksileri var. En büyük dezavantajı, onlara her hafta kredinizin yüzde 2’sini otomatik olarak göndermenizdir, ancak bu, her seferinde 500 krediyle sınırlanıyor. Olumlu tarafı ise her iki ebeveyninizle de birçok yeni diyalog ve sohbetin yolunu açabiliyor ve ayrıca çeşitli hediyeler alabiliyorsunuz. Buna bazı ilginç silahlar, yemek tarifleri, uzay giysisi ve hatta bir gemi de dahil.

Starfield, PC ve Xbox Series X / S için 6 Eylül‘de çıkış yapacak. Game Pass üyeleri, Steam‘de 899 TL’ye satılan oyuna ilk günden ücretsiz olarak erişebilecekler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.