Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Starfield’a Çağ Atlatan HD Reworked Project Çıkış Yaptı

Bethesda'nın uzay RPG oyununun grafiklerine çağ atlatan Starfield HD Reworked Project'in ilk sürümü yayımlandı.

Popüler mod yapımcısı Halk Hogan, son birkaç yılını Cyberpunk 2077 HD Reworked Project ve The Witcher 3 HD Reworked Project‘te büyük değişiklikler yaparak CD Projekt RED oyunlarının dokularını geliştirmekle geçirdi. Bugün ise geliştirici aynı şeyi Starfield için de yapmayı planladığını açıkladı. Modun duyurusunun hemen ardından bir fragman yayımlayan yapımcı, duyurunun ardından modun ilk sürümünü de yayımladı.

Mod yapımcısının diğer çalışmalarından aşina olduğumuz gibi, yeni dokular çok daha iyi kalite sunuyor ancak oyunun kendine özgü atmosferini ve stilini koruyor. Aynı zamanda yaratıcı, doku paketinin iyi bir şekilde optimize edildiğini ve performans kaybını minimum düzeyde tutacağını da garanti ediyor. Tabii ki, modun şimdilik ilk sürümde olduğunu ve düzenli olarak güncelleneceğini de unutmamak gerekiyor.

Starfield HD Reworked Project Nasıl Yüklenir?

 • Modu buradan indirin.
 • Ana dosyayı arşivden çıkarın.
 • Arşivden çıkan “Data” klasörünü C:\Kullanıcılar\%kullanıcıisminiz%\Belgelerim\My Games\Starfield\ konumuna taşıyın.
 • Buradaki rehberden faydalanarak StarfieldCustom.ini dosyası oluşturun ve \Belgelerim\My Games\Starfield\ içerisine atın.
 • Tebrikler, artık oyuna girebilirsiniz!
Starfield HD Reworked Project Nasıl Yüklenir

İlginçtir ki, mod yapımcısı gelecekte sadece oyundaki dokuları değil aynı zamanda bazı kendine ait modelleri de geliştirmeyi düşünüyor. Halk Hogan aynı zamanda diğer projelerini de unutmadığının garantisini veriyor. Buna paralel olarak, yakın zamanda duyurulan Cyberpunk 2077 HD Reworked Project’in 2.0 sürümü üzerinde ve oyunun “yeni nesil” sürümü göz önünde bulundurularak geliştirilen The Witcher 3 modunun yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor.

Starfield’ın resmi sürümünün bu yıl 6 Eylül’de gerçekleştiğini hatırlatalım, ancak Premium sürümü sahipleri 1 Eylül gibi erken bir tarihte oynamaya başladı. Oyun PC ve Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarında piyasaya sürüldü. Ayrıca aynı zamanda hem PC’de hem de Xbox Series X’te Game Pass aboneliği aracılığıyla da ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.