Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Starfield İçin Performans Sorunlarını Çözen Yeni Yama

Starfield için resmi bir güncelleme geliyor. Yeni yama oyunun performans sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bethesda tarafından oyunculara sunulan uzay temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield için yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Kapsamı nedeniyle büyük bir proje olan oyun için son olarak performans sorunlarını ortadan kaldıran yeni bir yama sunulmaya hazırlanıyor. Bu yama ile beraber takılma ve tekleme sorunları çözülüyor.

Birçok sorunu ortadan kaldırmayı hedefleyen yamanın önümüzdeki hafta gelmesi planlanıyor. Ancak birçok oyuncu bu yamaya ihtiyaç duymuyor çünkü geldiğimiz noktada mod geliştiricileri bu sorunlara çoktan el atmış durumda. Ancak resmi olarak böyle bir yamanın gerekliliği elbette her zaman ön planda.

Yeni Güncelleme Oyunculara Akıcı Deneyimi Getiriyor

Bethesda’nın yaklaşık on yıllık bir geliştirme sürecinin ardından 2023 yılı içerisinde sunduğu Starfield en çok heyecan uyandıran oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak oyun çıktıktan sonra pek çok kişi bu yüksek beklentileri karşılayamadığını belirtiyor. Nitekim ilk etapta oyun içerisinde düşük FPS sorunları, takılmalar, çökmeler ve donmalar yer alıyordu.

Starfield

Teknik ve performans anlamında istenileni veremeyen oyun için şu anda yeni güncellemelerin gelmesi planlanıyor. Bu doğrultuda ekip Nvidia’nın DLSS desteğini bunun yanı sıra diğer genel iyileştirmeleri ve optimizasyon düzenlemelerini içeren bir yama getirmek istiyor. Ancak bu noktada geliştirici ekip bu tarz yamaları geç bir şekilde oyuna dahil etmesinden dolayı eleştiriliyor.

Genel olarak oyuncular “eğer mod geliştiricileri olmasaydı ve modcular tarafından yeni düzeltmeler yayınlanmasaydı oyunun oynanamaz durumda olacağını” belirtiyor. Ekibin de bu tür güncelleme hamlelerini oldukça geç buluyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.