Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Starfield’ın Dünyası Tehlikeli Gruplarla Dolu Olacak

Bethesda, yaklaşmakta olan Starfield'ın konusuna ve içinde karşılaşacağımız bazı gruplara ışık tutan bir video sundu. Tüm göstergeler, oyun dünyasının gerçekten 'tehlikeli bir yer' olacağı yönünde.

Bethesda, nihayet yaklaşmakta olan Starfield hakkında bazı detayları açıkladı. Yeni yayınlanan video, oyunda ziyaret edebileceğimiz galaksimizin bir parçası olan Settled Systems bölgesine odaklandı.

Bu alan, Güneş Sistemi sınırlarından yaklaşık 50 ışık yılı boyunca uzakta. Amacı, Samanyolu’nun sırlarını keşfetmek olan Constellation adlı bir organizasyonun yeni bir üyesi olarak oynayacağız.

YouTube video

Bethesda ayrıca oyunun hikaye arka planına biraz ışık tuttu. Starfield’a başlayacağımız tarihin 20 yıl öncesinde 2310’da, Settled Systems‘ın en büyük iki fraksiyonu olan United Colonies ve the Freestar arasında kanlı bir savaş çıktı.

Sonunda, iki taraf huzursuz bir barış yaptı ama gerçek şu ki Settled Systems genellikle dostane bir yer değil. Düşman (insan) grupları arasında Ekliptik paralı askerler, Kızıl Filo Korsanları, şiddet yanlısı Uzay Gezginleri ve House Va’ruun’un dini fanatikleri olacak.

Starfield, gelecek yıl 11 Kasım’da raflarda olacak. Oyun, PC ve Xbox Series X/S için özel bir başlık olacak ve çıkış gününde Xbox Game Pass hizmetinde de olacak.

Starfield Fraksiyonları

Starfield Hakkında Neler Biliyoruz?

Starfield, Bethesda Softworks’ün yirmi beş yıl sonra portföyündeki ilk oyunu ve tamamen yeni bir markası olacak. Oyun, aksiyon bir bilim kurgu evreninde geçecek ve Samanyolu’nun sırlarını keşfetmek olan Constellation adlı bir organizasyonun yeni bir üyesi olarak oynayacağız.

Oyunun senaryosunun 150.000 satır diyaloga sahip olduğunu öğrendik. Bu, satır sayısı 60 bin olan Skyrim’in iki katından fazla.

Bethesda ayrıca, oyuncuların keşfedebilecekleri yeni konumlar hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.