Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Starfield Fiyatı, Oyuncuların Cebini Fena Halde Yakacak

Microsoft, AAA oyunlarının fiyatını 60 dolardan 70 dolara çıkarma kararı aldı. Artıştan etkilenecek yapımların başında, 2023'te piyasaya sürülmesi planlanan Starfield geliyor.

Global oyun fiyatlarının artması, Türkiye’deki kullanıcıları derinden etkilemeye devam ediyor. Türk lirasındaki yüksek değer kaybı nedeniyle yurt dışında 60 birim fiyata satılan oyunlara minimum 600-700 TL vermek zorunda kalan oyuncular, epey zorlanıyorlar. Bildiğiniz gibi Activision, Electronic Arts, Sony ve diğer pek çok dev firma, AAA olarak sınıflandırılan büyük yapım oyunların fiyatlarını 60 dolardan 70 dolara çıkardı.

Bu kararı takiben Call of Duty Modern Warfare 2 ve Need for Speed: Unbound gibi oyunlar, ülkemizde bin liranın üzerinde rakamlardan satışa çıktı. Şimdi bu şirketlerin arasına ne yazık ki Microsoft da katıldı. IGN‘e konuşan bir şirket sözcüsü, 2023’ten itibaren, Starfield ve Redfall dahil olmak üzere yeni birinci taraf oyunlarının standart fiyatının 70 dolara çıkarılacağını açıkladı. Fiyat artışı, hem PC hem de konsol sürümlerinde geçerli olacak.

starfield fiyatı xbox

Microsoft sözcüsü, “Bu fiyat, oyunlarımızın içeriğini, ölçeğini ve teknik karmaşıklığını yansıtıyor. Xbox’ta ekiplerimiz tarafından geliştirilen tüm oyunlarda olduğu gibi, bunlara da piyasaya çıktıkları gün Game Pass üzerinden erişilebilecek” dedi. Bu elbette ABD fiyatlandırması. Bölgesel fiyatlandırma farklılık gösterebilir, ancak Türkiye’deki dolar kurunun durumu göz önüne alındığında, can sıkıcı fiyatlarla yüzleşeceğimiz çok açık.

Oyun fiyatlarındaki artış, Microsoft’un Xbox Game Pass servisini olduğundan daha çekici hale getiriyor. Abonelik hizmetinin fiyatı uzun zamandır değişmedi, ancak bu gelecekte zamlanmayacağı anlamına gelmiyor. Konuya dair açıklamalarda bulunan şirket sözcüsü, “Bugünün ekonomik ortamında, oyunculara Xbox’tan bekledikleri kaliteli deneyimleri sunmaya devam etmek için gelecekte fiyatlandırmamızı ayarlamamız gerekebilir. Şu anda duyuracak bir şeyimiz yok” ifadelerini kullandı. Bu arada, Starfield çıkış tarihi henüz belli değil, ancak 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.