Stardew Valley Hakkında Yeni Bir Sır Ortaya Çıktı

Stardew Valley hayranları, oyunun geliştiricisinin bir gönderisi sayesinde gizli bir faydalı özellik öğrendi. İşin garibi, toplum merkeziyle ilgili bu kullanışlı seçenek hiç de yeni değil.

Çoğu oyuncunun, geliştiriciler tarafından dikkatlice gizlenmiş bir şeyi keşfetmenin tatmini veya şöhreti için olsa bile, video oyunlarında sırları aramayı sevdiği bir sır değil. Buna rağmen bazen topluluk, bulunması çok daha kolay görünen sırları gözden kaçırmakta. Görünüşe göre, Stardew Valley‘deki küçük bir kolaylaştırma, yakın zamanda Eric Barone tarafından “ortaya çıkarıldı” ve görünüşe göre bu popüler oyunun hayranları bunu gözden kaçırmış.

Stardew Valley

Stardew Valley Özelliği İki Yıl Sonra Öğrenildi

Twitter’daki bir gönderide, oyunun geliştiricisi, belirli ögeler şeklinde hediyeler karşılığında değerli ödüller kazanmamızı sağlayan Topluluk Merkezi hakkında faydalı bir ipucu bıraktı. Gerekli bağışların listesi yalnızca binanın kendisinde bulunuyor, bu da oyuncuları sık sık ziyaret etmeye (veya bir liste yazmaya) zorluyordu. Bu arada, Barone çok daha hızlı bir yol gösterdi. Sorun şu: İmlecinizi gerekli bağışın üzerine getirirseniz, topluluk merkezi simgesi yanıp sönmeye başlıyormuş!

Bu olağandışı bildirim bir yenilik değil. Geliştirici, bu özelliği tam olarak ne zaman eklediğinden emin değil, ancak resmi Stardew Valley sözlüğü, 1.4 güncellemesinde, yani 2019’un sonlarında eklendiğini ortaya koydu. Bununla birlikte, birçok Twitter kullanıcısı görünüşe göre bu özellikten habersizdi, hatta oyuna yüzlerce saatini verenlerin bile bundan haberi yoktu.

Tabii ki, oynanışı büyük ölçüde basitleştiren büyük bir gelişme değil. Bununla birlikte, Topluluk Merkezi oyunun ilk saatlerinde çok önemli bir işleve hizmet ediyor ve Stardew Valley‘de yapacak o kadar çok iş var ki, Topluluk Merkezi’ni unutuyoruz. Özellikle rastgele Paketler arasında geçiş yapma seçeneğini ekleyen ve çok sayıda Steam kullanıcısını oyuna çeken büyük 1.5 güncellemesinin PC’de yayınlanmasından sonra bu özellik yeni oyunculara ilaç gibi gelecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol