Stardew Valley Çok Yakında Mobil Platformlara Geliyor

Stardew Valley şimdi de iOS ile Android'e geliyor.

ConcernedApe lakaplı bağımsız yapımcı Eric Barone’un çok tutan çiftçilik ve simülasyon oyunu Stardew Valley, 24 Ekim’den sonra iOS ile Android mobil platformlarına geliyor. Kısa süre önce Nintendo Switch sürümü de çıkan Stardew Valley, böylece geride eksik platform bırakmamış olacak.

Stardew Valley’nin mobil port sürümünü Londra menşeli stüdyo The Secret Police gerçekleştirirken, akıllı telefon ve tabletlerde tam bir Stardew Valley deneyimi sunulacak. Yani oyunun PC sürümünden hiçbir farkı olmayacak diyebiliriz.

Stardew Valley’nin mobil sürümünde single player içeriğindeki 1.3 güncellemesine kadar her kısım bulunacak. Buna rağmen maalesef çok beğenilen co-op multiplayer modu yer almıyor. Ayrıca mobil sürüm için yeni arayüz, menü sistemi de yapıldı. Kontroller ise dokunmatik ekrana uygun hale getirildi. PC oyuncuları için bonus olarak kayıtlı verilerini iTunes aracılığıyla İOS sürümüne yollama seçeneği de eklendi. Buna rağmen modlu oyunlar cep telefonlarında desteklenmeyecek.

Stardew Valley ilk olarak İOS cihazlar için 24 Ekim 2018 tarihinde çıkacak ve fiyatı da 7,99 dolar olacak. Uygulama içi satın alımlar ise olmayacak. Android sürümü ise biraz daha geç bir tarihte çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol