Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Wars The Acolyte’ın Etkileyici Yazar Kadrosu Açıklandı

Star Wars The Acolyte'ın yazar kadrosu açıklandı ve yazar kadrosu tam manasıyla ödüllü isimlerle dolu.

Star Wars The Acolyte yazar kadrosu belli oldu. Sır gibi saklanan ve hakkında neredeyse hiçbir sızıntı öğrenemediğimiz Disney Plus dizisi, Andor gibi serinin diğer yapımlarından farklı bir yöne gidecek. Geçtiğimiz günlerde konusu belli olan dizinin sorumlusu Leslye Headland, özellikle Star Wars serisiyle pek bir bağı olmayan yazarlar istediğini belirtmişti.

Amerika Yazarlar Birliği (WGA) web sitesi, The Acolyte’ın her bölümünün yazarlarını resmi olarak açıkladı ve yazar kadrosunun yıldızlar geçidi gibi olduğunu belirtmem gerek. Headland ilk bölümün hem yazarı hem de yönetmeni olacak. Tüm yazarların dünya çapında devasa işleri olmasa da, çok kaliteli bir yapım izleyeceğimize neredeyse emin gibiyim.

Star Wars The Acolyte Yazar Kadrosu

Star Wars The Acolyte'ın Etkileyici Yazar Kadrosu Açıklandı

Jason Micallef, 2018 çıkışlı Heaters’ı yaratmasıyla tanınan bir isim. Jasmyne Flournoy ise The Falcon ve Winter Soldier’da da yer aldı. Bu arada DeGraté ve Shim, Game of Thrones’un sevilen dizisi House of the Dragon’da çalışan iki önemli isim olarak dikkatleri çekiyor. Bu yazarlar bile şimdiden büyük beklenti yaratmaya yetiyor.

Mr. Robot dizisinin birkaç bölümünü yazmış olan Kor Adana‘nın yazdığı bölüm de büyük merak uyandırıyor. HBO’nun Emmy ödüllü Watchmen dizisinin yazarı Claire Kiechel da Star Wars The Acolyte’ın bir bölümünü yönetecek. WandaVision’da kadrolu yazar olarak görev yapan Cameron Squires da dizinin 5. bölümünü kaleme alan isimlerden olacak.

Listeyi tamamlayanlar arasında Russian Doll’da çalışan Jocelyn Bioh ve Blindspotting ve Her Story gibi projelerle tanınan yazar Jen Richards yer alıyor.

1. BölümLeslye Headland
2. BölümJason Micallef ve Charmaine DeGraté
3. BölümJasmyne Flournoy ve Eileen Shim
4. BölümClaire Kiechel ve Kor Adana
5. BölümKor Adana ve Cameron Squires
6. BölümJason Micallef ve Jocelyn Bioh
7. BölümCharmaine DeGraté, Jen Richards ve Jasmyne Flournoy
8. BölümJason Micallef

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.