Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Wars: KOTOR Remake Geliştiricisi Değişti

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake'in süresiz olarak ertelendiği haberlerinin ardından, RPG oyununun geliştirici ekibi değiştirildi.

Geçen Eylül ayında Star Wars: KOTOR Remake duyurusuyla birçok Stars Wars hayranı heyecanlandı. Star Wars: Knights of the Old Republic, BioWare’in klasik RPG oyunlarından bir tanesiydi ve hayranlara film serisinin olaylarından binlerce yıl önce geçen tamamen yeni bir Star Wars deneyimi sunuyordu. Duyurudan bir süre sonra hayranların hevesi kursağında kaldı.

Temmuz ayının sonuna doğru yeni bir rapor, geliştirici Aspyr’in Sony ve Lucasfilm’e kötü karşılanan bir demo göstermesinin ardından Star Wars: Knights of the Old Republic yeniden yapımının geliştirilmesinin süresiz olarak ertelendiğini iddia etti. Aspyr’ın kötü demosu, Star Wars: KOTOR Remake‘e sıfırdan başlandığı söylentilerini gündeme getirdi.

KOTOR Remake 2025’e Ertelendi

KOTOR Remake

Aspyr’de geliştirme beklemeye alınırken, Star Wars: Knights of the Old Republic’in yeniden yapımını yeni bir şirket devraldı. Aspyr’in ana şirketi Sabre Interactive‘in oyunun geliştirilme sürecini devraldığı belirtildi. Bu, “AAA projelerinden birinin başka bir stüdyoya geçtiğini” belirten Embracer Group tarafından da doğrulandı.

Sabre Interactive’in Star Wars: KOTOR Remake yapılanmasındaki birçok gelişmeyi denetlediğini biliyorduk, bu nedenle deneyimli stüdyonun oyunu tamamlama görevini üstlenmesi mantıklı ancak bu, oyunun çıkış tarihini kaçıracağını da kesinleştirdi.

Bir önceki Bloomberg raporuna göre, oyunun çıkış tarihi 2025’e kadar uzayacak ancak Sabre Interactive, çok çeşitli oyunlara sahip deneyimli bir geliştirici. Ekibin en son oyunu, konsolda oldukça karışık eleştiriler alan ancak PC için genel olarak olumlu notlar alan Evil Dead: The Game idi. Dümende bu şirket varken, Star Wars: Knights of the Old Republic remake’indeki geliştirmelerin devam edebileceğini umuyoruz.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.