Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Wars Jedi Survivor Ön Sipariş Fiyatı Ocak Söndürüyor!

2023'ün en çok beklenen oyunlarından Star Wars Jedi Survivor, Steam'de ön siparişe açıldı. Respawn tarafından geliştirilen RPG, ülkemizde 1.200 TL gibi oldukça yüksek bir fiyattan satılıyor.

The Game Awards 2022’de tanıtım fragmanı ve çıkış tarihi paylaşılan Star Wars Jedi Survivor, Steam’de ön siparişe açıldı. Fakat fiyatı gördükten sonra aranızda “acaba açılmasa mıydı” diyeniniz muhakkak olacaktır. Apex Legends’ın arkasındaki Respawn tarafından geliştirilen üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu, ülkemizde 1.200 TL gibi ocak söndüren bir fiyattan satılıyor. İçinde çeşitli kozmetiklerin bulunduğu Deluxe Edition fiyatı ise kabustan farksız: 1.600 TL!

Daha önceki haberlerimizde de sık sık bahsettiğimiz üzere Electronic Arts, Sony, Activision ve Ubisoft gibi firmalar, AAA oyun fiyatlarını 60 dolardan 70 dolara çıkardı. Tabii, yurt dışında 10 dolar olan bu artış, bizim gibi yüksek dolar kuru ve enflasyonla boğuşan ülkelerde çok daha sert bir şekilde hissediliyor. Call of Duty Modern Warfare 2 ve Need for Speed Unbound gibi son dönemde bin liranın üzerinde fiyat ile karşımıza çıkan birçok oyun oldu. Şimdi bunlara Star Wars Jedi Survivor da eklendi.

Star Wars Jedi Survivor Fiyatı Can Sıktı

Star Wars Jedi Survivor steam

Oyun fiyatları alıp başını giderken, Türk oyuncular için oyun oynamak artık lüks bir hobiye dönüştü. Özellikle büyük yapım oyunlara erişmek gitgide imkansız hale gelmeye başladı. 70 dolar, güncel kur ile yaklaşık 1.305 liraya tekabül ediyor. Dolayısıyla EA’in Türkiye için 1.200 lira olarak belirlediği Star Wars Jedi Survivor fiyatında kayda değer bir bölgesel fiyatlandırma yapmadığını söylemek sanıyorum yanlış olmaz. Bildiğiniz gibi Steam yakın zaman önce Türkiye için önerilen dolar kurunu 10-12 TL bandına çekmişti.

Amerikalı yayıncı, Steam’in otomatik bölge fiyatlandırmasını kullanmak yerine kendi fiyatlarını manuel olarak giriyor. Tabii, bu durumda en kolayı oyun yayıncılarını suçlamak, ancak gelinen noktada belki de en az suçlunun onlar olduğunu söylemek gerekiyor. Bu arada Star Wars Jedi Survivor için tam fiyatı vermek yerine EA Play Pro’ya 1 aylık abone olup çıktığı gün oynayıp bitirebilirsiniz. EA Play Basic’te ise sadece ilk 10 saati oynayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.