Star Wars Galaxy of Heroes Başlangıç Rehberi

Star Wars Galaxy of Heroes isimli mobil oyunda sizi başarıya ulaştıracak bir çok bilgi öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Star Wars’un mobil oyunu Star Wars Galaxy of Heroes, 2015 yılında bizlerle buluşmuştu. EA tarafından geliştirilen bu oyun RPG türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunumuzda Star Wars evreninde bulunan karakterleri toplayarak savaşlara katılabiliyorsunuz. Yani bir nevi takım oluşturuyorsunuz. Ayrıca ittifaklar kurabiliyor ve diğer gerçek oyunculara karşı savaşabiliyorsunuz.

Böylesine güzel bir oyunda sizleri başarıya götürecek bilgiler var mı? Evet var. Bizlerde Star Wars Galaxy of Heroes başlangıç rehberi ile bu bilgileri ve oyun içi taktikleri vereceğiz. Bu sayede oyunda nasıl bir yol izleyeceğinizi ve neler yapmanız gerektiğini anlayacaksınız. Bilgileri ve taktikleri öğrenmeye hazırsanız konumuza geçebiliriz.

star wars galaxy of heroes baslangic rehberi 2

Star Wars Galaxy of Heroes Başlangıç Rehberi

Oyunun başında, daha doğrusu savaşların başında takımınızın bir üyesi aynı anda birden çok düşmana saldırma yeteneğine sahip olacak. Buna oyun içinde Splash Attack deniyor. Bu saldırı bir nevi AeO özellikli bir saldırı. Yani geniş bir alana hasar veriyor. Her mücadelenin sonunda bir boss çıkıyor. İşte bu durumlarda bu büyük patronları yenmek için Splash saldırılarını kullanın. Yani bu saldırıları sona saklayın. Son saldırıdan önce fazla enerji harcamamaya özen gösterin ki bu saldırıyı tam anlamıyla yapın. Oldukça önemli bir şey.

Görevler – Etkinlikler

Bu oyunda mümkün olduğunca fazla miktarda enerji XP ve kristal ihtiyacınız olacak. Peki bunları nasıl kazanabilirsiniz? Tabi ki oyunda bulunan görevleri yaparak. Ayrıca oyunda sık sık çıkan etkinliklere de katılarak bol miktarda enerji, XP ve kristal kazanabilirsiniz. Oyunda bulunan görevler hiç zor değil. Resmen oyuncular kolay bir şekilde enerji XP ve kristal kazansınlar diye koyuluyor. Ayrıca her gün çıkan günlük görevleri tamamlarsanız gün geçtikçe daha çok ödül alırsınız.

Mavi Bar

Mavi barlar, üstte ki resimde de gördüğünüz üzere karakterlerin canlarının hemen altında bulunur. Yani can barının altında bulunurlar. Bu mavi barlar tamamen dolu olduğunda o karakterin düşmana saldırabileceği anlaşılır. Düşmanlarda da bu mavi bar gözükmektedir. Sizlere tavsiyem mavi barı neredeyse dolacak olan düşmana saldırmanız. Yani öncelikle onu indirmeye odaklanın ki özel saldırısını kullanmasın.

Mücadele Modu

Oyunda bulunan Challenge Mode, mücadele modudur. Oldukça zorlu olan bu modda başarılı olmak için rakibe olumsuzluk verecek yani onların gücünü zayıflatacak bir takım kurmanızı öneririm. Yani Debuff bir takım oluşturmanız gereklidir. Takımınızda en az bir tane destek karakteri de olmalı. Yani size sürekli can verecek bir karakter olmalı. Güzel bir takım kurarsanız inan kolay bir şekilde başarılı olursunuz.

Malzemeler

Oyunda item, eşya ve malzeme bulmak zor değil. Örneğin Han Solo isimli bir karakteriniz var diyelim. Onu bir şekilde donatmak istiyorsunuz. Karakter bölümünde bulunan eşya slotlarına tıklayarak “Find” yani bul diyin. Bu sayede bu eşya ya da malzeme için ne yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Bu sayede bu görevleri yaparak eşyaları elde edebilirsiniz. Bunu her karakter içinde aynı şekilde yapabilirsiniz.

Darth Vader

Oyunda Darth Vader karakterini bir an önce açmaya çalışın. Çünkü oyunda en güçlü karakterlerden biridir. Bunu açmak için bir çok görevi tamamlamanız gerekmektedir. İnanın buna değecektir. Takımınıza Darth Vader’ı katarsanız etkisini kısa sürede göreceksiniz.

En İyiler

Takımınıza bir çok yeni karakter katıldıkça bazıları eskiyecek ve güçsüz kalacaktır. Bu gibi karakterler için sakın kaynak harcamayın. Yani onları geliştirmeye çalışmayın. Onun yerine her zaman en iyileri ve en güçlüleri geliştirmeye odaklanın. Destek karakterleri için önceliğiniz Jedi almak olsun. Bunlar hem kolay bir şekilde gelişiyor hem de takıma can sağlıyorlar.

Karakterler

Takımınızda öncelik olarak bir Tank sınıfı karaktere öncelik verin. Yani takımda bir tank karakter olsun. Bunlar dayanıklı ve fazla cana sahip olan karakterlerdir. Örneğin Chewbacca bu türde bir karakterdir. Bu karakteri takımınıza koyduğunuzda bir nevi kalkan görevini üstlenmiş olacaktır. Bütün düşmanlar ona ateş edecektir. Bu yüzden tank sınıfı karakter belki de oyunun en önemli sınıf karakterlerinden biridir.

Star Wars Galaxy of Heroes rehberimizin sonuna geldik. Özellikle oyuna yeni başlayacak olanlar için güzel bir konu olduğuna inanıyorum. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol