Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Filmler Dahil Star Wars Dizileri İzleme Sırası

Star Wars dizileri izleme sırası ile karşınızdayız! Bu yazımızda, filmler ve animasyonlar dahil kronolojik olarak hangi sırayı takip etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

Yakın zamanda ülkemize giriş yapan dijital yayın platformu Disney Plus, birçok Star Wars dizisine ev sahipliği yapıyor. Bu serileri, anlamlı bir bütün içinde izlemek, hikayedeki ayrıntıları kaçırmamak adına çok önemli. Dizilerin hepsi, George Lucas’ın efsanevi bilim kurgu evrenini temel alıyor. Son olarak Obi-Wan Kenobi’nin yayınlanmasıyla birlikte Star Wars dizileri izleme sırası merak edilmeye başlandı.

Daha önce Star Wars filmleri izleme sırasını sizlerle paylaşmıştık, ancak bu liste yeni dizilerin dahil olmasıyla değişti. Şu anda Disney Plus’ta üç tane orijinal Star Wars dizisi bulunuyor: The Mandalorian, The Book of Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi. Çıkış tarihleri açısından sıralama bu olsa da, kronolojik olarak bambaşka bir izleme düzeni takip etmeniz gerekiyor.

Star Wars evrenindeki olaylar, ‘Yavin Savaşı’ndan önce ve sonra’ ekseninde gerçekleşir. Bu büyük olay, bir nevi milat olarak kabul edilir. Peki, Star Wars dizileri kronolojik olarak bu anlatının neresinde kalıyor? Hemen aşağıda filmler dahil Star Wars dizileri izleme sırasını göreceksiniz.

Star Wars Dizileri İzleme Sırası (Filmler Dahil)

star wars dizileri izleme sırası

 1. Star Wars: The Phantom Menace
 2. Star Wars: Attack of the Clones
 3. Star Wars: The Clone Wars (animasyon filmi)
 4. Star Wars: The Clone Wars (animasyon dizisi)
 5. Star Wars: Revenge of the Sith
 6. Star Wars: The Bad Batch
 7. Solo: A Star Wars Story
 8. Obi-Wan Kenobi (Disney Plus dizisi)
 9. Star Wars Rebels animasyon serisi
 10. Rogue One: A Star Wars Story
 11. Star Wars: A New Hope
 12. Star Wars: The Empire Strikes Back
 13. Star Wars: Return of the Jedi
 14. The Mandalorian 1. sezon (Disney Plus dizisi)
 15. The Mandalorian 2. sezon (Disney Plus dizisi)
 16. The Book of Boba Fett (Disney Plus dizisi)
 17. Star Wars Resistance 1. sezon
 18. Star Wars: The Force Awakens
 19. Star Wars: The Last Jedi
 20. Star Wars Resistance 2. sezon
 21. Star Wars: The Rise of Skywalker

Filmler ve animasyonlar dahil Star Wars dizileri izleme sırası bu şekilde. İkonik bilim kurgu destanındaki olayları kronolojik olarak takip etmek için yukarıdaki listeyi takip edebilirsiniz. Bu sayede hikayedeki hiçbir ayrıntıyı kaçırmamış olursunuz. Dilerseniz, Marvel, DC, Thor, Yüzüklerin Efendisi, Spider-Man ve Matrix izleme sırası listelerimiz de göz atabilirsiniz.

Yeni Star Wars Dizisi Andor Yolda

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

3 Yorum

 1. Merhaba Star Wars Klon Savaşları filmini izledikten sonra dizisini en başından mı izlemeliyiz yoksa atlamalar filan varmı? Ayrıca Lego Star Wars Yodanın dizisi de var sanırım izlemesi gereklimi.

  1
  0
  Cevap
  • Selamlar. Esasen tek bir izleme sırası yok, ancak olayları kronolojik bir şekilde takip etmek için yukarıdaki sıralamayı esas almanızı tavsiye ederiz. Klon Savaşları dizisi, henüz karanlık tarafa geçmeyen Anakin Skywalker’a ve diğer Star Wars karakterlerine derinlik kattığı için seyretmeniz iyi olacaktır. Lego Star Wars: Yoda Günlükleri ise bağlam olarak çok da önemli olmadığı için izlemeseniz de olur.

   3
   5
   Cevap
   • sen niye anakinin karşı tarafa geçtiğini spoil ediyosunki ama ya :///

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.