Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Citizen’in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi

Star Citizen için yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise oyunun sistem gereksinimleri değişmiş durumda.

Cloud Imperium stüdyosu tarafından uzun süredir geliştirilme aşamasında bulunan Star Citizen için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Oyun her ne kadar şu anda Alfa sürümü içerisinde olsa da PC sistem gereksinimleri güncellenmiş durumda. Uzay temalı açık dünya aksiyon rol yapma deneyimini bizlere sunmayı hedefleyen bu yapım on yıllardır geliştiriliyor.

Star Citizen bildiğiniz üzere bağış kampanyaları ile beraber geliştirilmeye devam eden bir proje. Geliştirici ekip oyunu uzun süredir ilerletmeye ve yeni güncellemeler eklemeye devam ediyor. Şimdi ise açıklanan detaylara göre oyunun PC sistem gereksinimleri güncellenmiş durumda. Aynı zamanda gereksinimler oyunun alfa sürümünü temsil ediyor. Dolayısıyla final sürümünde bu özelliklerin değişebileceğini aktarabiliriz.

Star Citizen 100 GB Boş Alan İstiyor

Geliştirici ekip oyunun gereksinimlerini karşılamayan sistemlerde herhangi bir şekilde açılmayacağını bildiriyor. Detaylara bakacak olursak minimum 4GB VRAM‘e sahip bir ekran kartı ve Vulkan 1.2 destekli bir sürücü gerektiriyor. Diğer taraftan PC oyuncularının en az 16 GB RAM‘e ihtiyacı olacak. Bunun dışında işlemci tarafında Intel i7 ve AMD Bulldozer en düşük gereksinim olarak karşımıza çıkıyor. Ekran kartı tarafında ise en düşük NVIDIA GTX1060, AMD RX 5700, RX Vega 56, RX 460 veya Intel A380 listeleniyor.

09fc5e8839

Öte yandan açıklanan detaylara göre oyun en az 100 GB boş alana ihtiyacı olacak. Geliştiriciler ayrıca daha iyi bir oyun deneyimi için SSD kullanımını öneriyor. Bildiğiniz üzere daha önce oyunun karakter oluşturma aracını gösteren bir video yayınlandı. Bu video içerisinde de karakter detayları bir hayli ön plana çıktı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.