Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

STALKER 2 Geliştiricilerinden Yürekleri Dağlayan Video

STALKER 2'nin arkasındaki geliştirici ekip, Silahlı Kuvvetlerde savaşan bazı ekip üyelerini gösteren bir video yayınladı.

Ukrayna ve Rusya arasında devam eden ihtilafta birçok hayat tamamen alt üst oldu ve GSC Game World’deki STALKER 2 ekibi de dahil olmak üzere birçok oyun geliştiricisi bu girdabın içine çekildi. Oyunun geliştiricileri kısa süre önce Ukrayna’dan ayrılamayan ekip üyelerinin bir videosunu paylaştı ve bazıları işgalci Rus güçleriyle savaşırken görüntülendi.

GSC Game World, çok beklenen STALKER 2’yi ilk olarak 2010’da ortaya duyurdu ve oyunun 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak Ukrayna savaşı nedeniyle oyun ertelendi. Oyunun arkasındaki ekip geçmişte ertelemenin nedeninden bahsederken, 14 Haziran’da karşılaştıkları belirli zorlukları gösteren bir video hazırladı. Paylaşılan video ise gerçekten yürekleri dağladı.

STALKER 2 Geliştiricileri Savaşın Ortasında Kaldı

STALKER 2

STALKER 2 ile ilgili ayrıntılar sınırlı geliştirme süresi boyunca yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam etse de, şu anda oyunun ne zaman hazır olacağı belli değil ve yeni geliştirici günlüğü herhangi bir lansman penceresine işaret etmedi. GSC Game World’ün geliştirici günlükleri, oyunun son rötuşları üzerinde çalışan kutlama ve coşkulu bir ekibi gösteren bazı sahnelerin yanı sıra Ukrayna’daki savaştan önceki yaşamın görüntüleri ile başlıyor.

Daha sonra video, yukarıda belirtilen partiyi yan yana getirerek 24 Şubat’ta Kiev’in Rus işgalinin başlangıcını gösterdiğinde ve kalan ekibin yeni hayatının görüntülerinin başladığını gösterdiğinde adeta yüzümüze bir tokat gibi savaşın gerçeklerini çarpıyor. Video, Kiev’in birden fazla yıkılan bina ve ev şeklinde yaşanan yıkımı, STALKER 2 ekibinin çoğunu Çek Cumhuriyeti’ne tahliye etme paniği ve sevdiklerinin güvende olup olmadığını bilmeme endişesini göstererek devam ediyor.

Kalan geliştiriciler, önceki stüdyolardan daha dar alanlarda çalışmaya devam ediyor ve hava saldırısı sirenleri patladığında sığınakları bombalamak için koşarken topluluklarına yardım etmeye gönüllü oluyorlar. Geliştirici günlükleri, Rusya ile yaşanan çatışmanın bir sonucu olarak Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine katılan STALKER 2 geliştiricilerine odaklanarak sona eriyor ve her biri, oyun üzerinde çalışmaya geri dönebilmeleri için zafer için umutlu olmaya devam ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.