Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stadia’da 6000 Saat RDR 2 Oynayan Adamın İlerlemesi Kurtuldu

2023 yılında kapanacak olan Stadia platformunda, oyuncular endişe yaşıyor. RDR 2'de 6000 saat geçiren bir oyuncu, ilerlemesini kaybedeceğini düşündü.

Google, Stadia’nın Ocak 2023‘te kapanacağını aniden duyurduğunda geliştiriciler ve oyuncular oldukça kafa karışıklığı yaşadı. Platform için çalışmalar sürdürmeye devam eden geliştiriciler bu durumdan oldukça etkilendi. Oyuncular ise kayıtlı oyun ilerlemelerini nasıl aktaracakları konusunda endişe duymaya başladılar. Ardından birçok geliştirici, hayranlarına bu aktarımın yollarını anlatmaya çalıştı.

Stadia’da Red Dead Online 2 oyununda uzmanlaşan Colour, bu karardan sonra oldukça endişelendi. Oyunda toplam 6000 saat harcayan oyuncu, ilerlemesinin kaybedileceğinden korktu. Neyse ki Rockstar destek hesabından gelen bir maile göre, Color’ın hesabı kurtarılacak. Kısaca Rockstar; Bungie, IO Interactive ve Zenimax Online’ın izinden giderek Stadia oyuncuları için hesap transferini duyurdu.

Stadia Önümüzdeki Yılın Başında Kapanacak

Stadia

İçerik oluşturucuları tarafından Color’a gönderilen mesajda şirket: ”Red Dead Online oyuncuları, Stadia’daki tüm para birimlerini ve deneyimlerini Rockstar Social Club aracılığıyla başka bir platformdaki bir hesaba aktarabilecek.” yazdı. Geliştirici Rockstar, bu transfer sürecin ayrıntılarını veya zaman çizelgesini henüz paylaşmadı. Bu durum oyuncular için hala merak konusu ancak kısa zamanda açıklanacağına eminim.

Color, haberlerden anlaşıldığı üzere oldukça rahatladı ve Rockstar, bu endişeyi neredeyse platformdaki tüm oyuncuların yaşadığını söyledi. Sorunu çözmesi için toplu transfer seçeneğinin tüm oyuncu topluluğunu çevrimiçi ilerlemelerini kaybetmekten kurtarmaya yardımcı olduğunu söyledi. Ancak diğer geliştiricilerden henüz bir açıklama gelmedi. Bakalım diğer geliştiricilerden, ilerlemeleri transfer edebilmek için bir yenilik adımı gelecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.