Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stadia Özel Oyunu ‘Outcasters’ Tamamen Kapatıldı

Google Stadia kapandığında Outcasters sonsuza kadar yok olan oyunlar arasına katılacak.

Outcasters tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Geçen ay Google Stadia, önümüzdeki yıl Ocak ayında bulut oyun hizmetini tamamen kapatacağını resmen duyurdu. Bu haberin ışığında, izometrik görünüm sunan Stadia özel parti savaş oyununun arkasındaki geliştirici, oyuncularına, bu noktada “[oyunu] başka platformlara getirme planları olmadığını” bildirdi.

İngiliz geliştirici Splash Damage Twitter‘da yaptığı açıklamada, Outcasters’ın hem Stadia düşünülerek tasarlandığını hem de inşa edildiğini, oyunun sistemlerinin “ağır şekilde platforma bağlı olduğunu” ve onu farklı bir platformda yayınlamak için gereken işin basit değil, fazlasıyla karmaşık olduğunu açıkladı. Bu yüzden, oyun başka platformlar için tekrardan geliştirilmeyecek.

Outcasters’ı Oynamak Mümkün Olmayacak

Outcasters

Splash Damage, küçük bir video ile bitirmeden önce, “Bulut oyunlarının sektörümüzde oyunlara her zamankinden daha kolay erişim sağlayarak parlak bir geleceğe sahip olduğuna hala inanıyoruz ve diğer platformların hala bu davayı desteklediğini görmeye teşvik ediyoruz.” ifadelerini kullandı ve bulut oyunların geleceğine inandıklarını vurguladı.

Bu arada, bu kapanış haberinden etkilenen diğer geliştiriciler, oyunlarının kendi Stadia oyuncu tabanları tarafından oynanabilmesini sağlamanın yollarını arıyorlar. Bu ayın başlarında, Tequila Works ekibi, Stadia’ya özel GYLT‘in gelecek yıl birçok platform için çıkış yapacağını ve oyuncularla buluşacağını doğruladı.

Buna ek olarak, Hitman geliştiricisi IO Interactive, şu anda Google Stadia hayranlarının Hitman deneyimlerini diğer platformlarda sürdürmeleri için “yollar aradığını” duyurdu. Bu söylem, Google Stadia oyuncuları için “sonraki adımlar hakkında görüşmelere başladığını” söyleyen Destiny 2 geliştiricisi Bungie tarafından da tekrarlandı.

Google Stadia’nın kapanma zaman çizelgesine gelince, Temmuz ayına kadar şirket bu kapatmanın hiç olmayacağı konusunda ısrar etti ancak sadece aylar sonra, bulut oyun hizmeti 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.