Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stadia Özel Oyunu ‘GYLT’ Farklı Platformlara Çıkış Yapacak

Geliştirici Tequila Works, Google Stadia özel korku oyunu GYLT'nin diğer platformlara da çıkacağını duyurdu.

Tequila Works, Stadia’ya özel korku oyunu GYLT‘nin önümüzdeki yıl başka platformlara geleceğini doğruladı. Bu duyuru, Google’ın Eylül ayında Stadia’nın 18 Ocak 2023’te kapanacağını açıklamasının ardından geldi ve birçok kişi bunun gibi yalnızca bu platformda piyasaya sürülen veya Stadia’ya özel özellikler içeren oyunlarla ilgili endişelerini dile getirdi.

GYLT, Google Stadia’da yayınlanan ilk özel oyundu. Bulmaca ve ürkütücü unsurlara sahip bir aksiyon-macera oyunu olan bu yapımda, zorbalık ve çocukluk kabusları gibi temaları deneyimliyorduk ve kendimizi kayıp kuzeni Emily’nin izini sürme arayışında olan ve korkutucu yaratıkların yaşadığı ürkütücü bir dünyayı keşfeden Sally rolüne koyuyorduk.

GYLT, 2023’te Başka Platformlara Aktarılacak

GYLT

Google Stadia’nın kapatıldığının duyurulmasından hemen sonra yayınlanan bir tweet‘te Tequila Works’ün kurucu ortağı Raúl Rubio Munárriz, GYLT’nin hizmetle birlikte ortadan kalkmayacağını paylaştı. Geliştiricinin resmi web sitesinde yer alan kısa bir gönderi, kesin tarih ve platformlar henüz açıklanmamasına rağmen, korku oyununun 2023’te diğer platformlara taşınacağını belirtti.

Google Stadia’ya özel olarak piyasaya sürülen diğer oyunlar, diğer platformlarda zaten piyasaya sürüldü. Get Pack: Fully Loaded, 2020’de piyasaya çıktığında Stadia’daki en yüksek puan alan oyunlardan biriydi ve o zamandan beri PC, PS4 ve Xbox One’da da başarı yakaladı.

Bunun yanı sıra, PixelJunk Raiders, Outcasters, Pac-Man Mega Tunnel Battle ve Hello Neighbor geliştiricisi tinyBuild’den Hello Engineer dahil olmak üzere hizmet resmi olarak kapatıldıktan sonra artık erişilemeyecek birkaç oyun da olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.