Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Square Enix, Yeni Nier Oyununa Yeşil Işık Yaktı

Square Enix'teki önemli bir yapımcı, Drakengard serisinin popüler yan ürünü olan Nier'in yeni bir bölümünden bahsetti.

Square Enix’teki bir yapımcı, serinin yaratıcısı ve yönetmeni Yoko Taro’nun üçüncü bir Nier oyunu yapma olasılığını öne sürdü. İlk oyun Replicant, 2021’de yeniden piyasaya sürüldü ve orijinal oyunu modernize ederek ikinci oyuna benzer mekaniklerle buluşturdu.

Drakengard serisinin yan ürünü olarak hayatına başlayan Nier; bizleri Kaine, Emil ve Grimoire Weiss gibi karakterlerle tanıştırdı. Hem eleştirmenlerden hem oyunculardan büyük beğeni toplayan seri, yedi milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı. Ayrıca The Game Awards 2017’de En İyi Anlatı ve En İyi RPG dallarında aday gösterilen ikinci oyun, En İyi Müzik dalında da ödül almayı başardı.

Yoko Taro Nier Oyunları Yapmaya Devam Edecek

Square Enix, Yeni Nier Oyununa Yeşil Işık Yaktı

Serinin hayranları, Replicant’tan bu yana Yoko Taro’dan gelecek bir sonraki oyun için bir hayli merak içerisindeydi. IGN tarafından bildirildiği üzere Yosuke Saito isimli Square Enix yapımcısı, G-STAR 2023 isimli Kore etkinliğinde popüler seriden bahsetti ve serinin yaratıcısı Yoko Taro hayatta olduğu sürece bu seri için yeni bir oyun geliştireceğini belirtti.

Nier Replicant’ın piyasaya sürülmesinden sonra Taro, bu yıl duyurulan, piyasaya sürülen ve durdurulan 404 Game Re:set adlı mobil RPG için Sega ile yapılan işbirliği de dahil olmak üzere diğer küçük projeler üzerinde çalışmakla meşguldü. Ünlü yapımcının işleri bittiğine göre, serinin yeni oyunu hakkında detayları yakında duymamız muhtemel.

Serinin üçüncü oyunu ile Emil veya 2B gibi favori karakterleri mi göreceğimizi yoksa yeni karakterlerle mi tanışacağımızı merak ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.