Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Square Enix, Visions of Mana’yı Duyurdu

Square Enix, jRPG Visions of Mana'yı duyurdu. Bu yapım, 15 yılın ardından serinin evrende geçen ilk büyük oyun olacak.

Square Enix daha dün Visions of Mana 1 ve 2’nin yanı sıra Pixelight 1 ve 2 ticari markalarını tescil ettirmişti. Bugün ise şirket, The Game Awards 2023’te jRPG oyunu Visions of Mana duyuruldu. Oyun 2024’te PC, PS4, PS5, XOne ve XSX/S’de yayınlanacak. Bunun, Heroes of Mana’nın lansmanı olan 2007’den bu yana Mana evreninde geçen ilk büyük yeni oyun olacağını belirtmeden geçmeyelim.

Aradan geçen 16 yılda yalnızca Trials of Mana gibi yeniden yapımlar veya Echoes of Mana gibi mobil oyunlar görmüştük. Köklü serinin devasa bir yapım ile geri döndüğünü görmek gerçekten güzel. Oyunun platformları arasında Nintendo Switch‘i görememek ise bir hayli ilginç. Oyunun Switch 2 için planladığına eminiz ancak yine de bir JPRG oyunu olarak 125 milyon satan bir konsola çıkış yapmamak çok garip.

Visions of Mana Açık Dünya Olacak

Square Enix, Visions of Mana'yı Duyurdu

Oyunun ana karakteri, bir arkadaşıyla birlikte Mana Ağacı’na hac yolculuğuna çıkan yeni ruh koruyucusu Val olacak. Bundan sonra oyun, üçüncü şahıs bakış açısıyla keyif alacağımız renkli ve açık bir dünya sunacak. Oyun, seriyi aksiyon RPG köklerine geri döndürecek ve Val olarak görevimiz ise Alm Of Fire olarak seçilmiş bir ruh muhafızı olan elemanı yok etmek olacak.

Square Enix, bu açık dünyada keşfedilecek pek çok sırrın yanı sıra savaşılacak yeni canavarlar ve tabii ki hayranların favorisi Rabite delikanlıları olacağını da özellikle vurguladı. Oyunun fragmanı kesinlikle büyüleyici görünüyor ve bazı dövüş sahneleri de Ni No Kuni oyunlarını andırıyor. Oyunun 2024 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini de belirterek sizleri fragman ile baş başa bırakalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.