Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Square Enix Mobil Oyunları 2023’ten İtibaren Oynanamayacak

Square Enix'i satın alan Embracer Group, stüdyoyu bu yıl kapatıyor. Stüdyonun kapanmasıyla birlikte, geliştirilen mobil oyunları da siliniyor.

Daha önce Square Enix Montreal olarak bilinen Onoma Studios, bu hafta kapanıyor. Stüdyonun kapanmasıyla birlikte, geliştirdiği mobil oyunlar da artık oynanamayacak. Square Enix Montreal; Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows, Arena Battle Champions ve Space Invaders: Hidden Heroes‘un 4 Ocak’ta tamamen kalkacağını duyurdu.

Saydığım tüm bu oyunlar 1 Aralık’tan itibaren App Store ve Google Play Store’dan kaldırılacak. Ancak oyunu halihazırda indiren oyuncular, 4 Ocak’a kadar oyuna erişim sağlayabilecek. Stüdyo, daha önce oyun içi satın alım yapan kullanıcılarının tüm ekstraları kullanmasını tavsiye ediyor. En azından oyunlar tamamen kalkmadan önce son vakitlerimizi verimli geçirmek gerekiyor.

Square Enix Mobil Oyunları 4 Ocak 2023’te Kalkacak

Square Enix

Oyunlar genelde sunucuları kapatır ya da oyun için desteği keser ancak bu durum biraz daha farklı. Tekrar vurgulamak gerekirse 4 Ocak’ta saydığım tüm oyunlar tamamen silinecek. Yani oyunu indirmiş olsanız bile erişim sağlayamayacaksınız. Maalesef ki popüler oyunlar olan Deus Ex Go ve Hitman Sniper’da kaldırılacaklar arasında yer alıyor. Hatta yine bu oyunlar arasında yer alan The Shadows, bir yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürülmüştü. Eminim oyunu düzenli oynayan kişiler bu habere oldukça üzülecek.

Onoma’nın “Go” serisinin oyunları Lara Croft Go ve Hitman Go, stüdyonun kapanmasından etkilenmeyecek. Kapanmanın sebebini merak edenler için Square Enix ve diğer stüdyoları bu yıl Embracer Group tarafından satın alındı. Bu yüzden karar stüdyonun kendisi tarafından verilmedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.