Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Square Enix, Forspoken’daki Tartışmalı Özelliği Kaldırdı

Square Enix, Luminous Productions'ın kutuplaştırıcı ARPG oyununun yayınlanmasından sadece altı ay sonra oldukça tartışmalı bir Forspoken özelliğini kaldırdı.

Square Enix, Denuvo Anti-Tamper yazılımını Forspoken‘dan kaldırdı. Tartışmalı özellik, oyunun karışık eleştirilerle yayınlanmasından sadece altı ay sonra oyundan çıkarıldı. Luminous Productions’ın son oyunu, Square Enix için yıla güçlü bir başlangıç anlamına geliyordu ancak Japon oyun devinin AAA RPG oyunlarına kıyasla beklentilerin altında kaldı.

Oyunun kutuplaşan eleştirel tepkisi ve hayran kitlesinden gelen soğuk karşılamanın ardından Square Enix, Mayıs 2023’ün başlarında Forspoken geliştiricisini kendi bünyesine katma kararı aldı. Oyunun PC sürümü o zamandan bu yana iki güncelleme aldı ve en sonuncusu 25 Temmuz’da yayınlandı. Yama bir değişiklik günlüğü ile gelmese de, oyunun bu sürümünden Denuvo’nun kaldırıldığı ortaya çıktı.

Forspoken’da Artık Denuvo Yok

8sEmpYk7C6Z64q226LRycU

Bu değişiklikten önce, oyunun Steam sürümü yedi yama aldı ve bunların çoğu, hayran kitlesinin bugüne kadar şikayet ettiği Forspoken’ın PC sürümüyle ilgili büyük sorunları çözmeyi amaçlıyordu. Bu çabalar pek başarılı olamadı, ancak bu kurcalamaya karşı koruma yazılımı genellikle performans sorunlarıyla tanındığından, oyunun Denuvo’suz sürümünün performansına tekrardan bakmak gerek.

Denuvo Anti-Tamper, geliştiricilerin hile ve korsanlığa karşı koruma özelliklerinden yararlanmak için oyunlarına kolayca ekleyebilecekleri bağımsız bir modül değil. Bunun yerine çerçevenin, uygulamaya bağlı olarak var olmayan ve son derece sorunlu arasında gidip gelen genel performans ayak izi ile herhangi bir oyunun kod tabanıyla manuel olarak iç içe geçmesi gerek. Bu da performans sorunlarının temel sebebi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.