Square Enix 2018 3. Çeyrek Kazanç Raporlarını Açıkladı

Square Enix beklediğini alamadı.

Square Enix dün gece 2018 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin kazanç raporlarını açıkladı. Buna rağmen MMO ve mobil kazançlarında ciddi hayal kırıklığı yaşandı çünkü rakamlar son derece sabit ilerliyor ve yükselme yok.

Son 3 aylık dilimde Square Enix’in MMO oyunlardan geliri 56.3 milyon dolar olurken, mobil platformlarda ise 173.4 milyon dolar gelir elde edildi. Buna rağmen önümüzdeki çeyrek döneminde MMO gelirlerinin yükselmesi beklenmiyor çünkü Final Fantasy XIV oyununun sıradaki ek paketi yaz aylarına kadar çıkış yapmayacak. Buna rağmen ay sonunda Fan Fest hakkında bir duyuru gelebilir.

Square Enix’in kâr oranları en yüksek 2018’in ilk çeyreğinde görülmüştü fakat o tarihten bu yana kademeli olarak düşüş yaşandı. Bu düşüşün hem dördüncü çeyrekte, hem de 2019’un ilk iki mali çeyrek döneminde devam etmesi bekleniyor.

Square Enix kazançlarında firma açısından tek sevindirici taraf ise HD oyun satışları oldu ve genellikle kutulu konsol oyunlarıyla gerçekleşti. Bu çeyrekte özellikle Octopath Traveler’ın da çıkışıyla Square Enix HD oyun satışlarından yaklaşık 200 milyon dolar elde etti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>