Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Ana Ekranı Yeni Bir Arayüze Kavuştu

Spotify, keşif kolaylığı sağlayacak yepyeni bir arayüz güncellemesi yapıyor. Podcast ve müzikler için öneri verecek platform güncellemesi, şimdilik androide geliyor.

Spotify, mobil cihazlarda yenilenmiş bir arayüz deneyimi sunuyor. Yeni güncelleme, müzik ve podcastlere erişimi kolaylaştıracak.
Yeni özellikler iOS’ta kullanıma sunulmadan önce Android telefonlara gelecek. Platform, en çok eleştirilen özelliğini nihayet değiştirecek. Şirket bir blog gönderisinde, şarkılar ve podcastler için özel başlıklar oluşturacağını bildirdi.

Spotify‘ın yeni özelliği mevcut ana sayfasının yerini almayacak. En son çaldığınız şarkılara veya mikslere tek bir ekranda bakmaya devam edebileceksiniz. Ancak ana ekranınızın üst kısmında müzik ve podcastler için iki düğme göreceksiniz. Her iki düğmeye de dokunmak, sizi belirli bir anda aradığınız içerik türüne götürecek.

Spotify, Podcast Kısmına Ağırlık Vermeye Başladı

Spotify

Müzik platformu, dinleme alışkanlığınıza göre size şarkı önerileri gösterecek. Şarkıları kişisel çalma listelerinize kaydetmek için düğmelere bastıktan sonra tamamlanmış albüm ve çalma listesi önerilerine de rastlayabileceksiniz. Şimdiye kadar Spotify’ın karmakarışık ana ekranı dolayısıyla şarkı veya podcastleri keşfetmek saatler alabiliyor. Artık podcastler kısmında “senin için bölümler” adlı bir çalma listesi yer alacak.

Geçen nisan ayında şirket video podcasting özelliğini ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da ikamet eden içerik oluşturucuları ile test etti. Ve bu özelliği, gelecekte diğer pazarlara da getirmeyi planladığını açıkladı. Spotify ayrıca podcast keşfetmek için farklı alternatifler deniyor. Denenen bu alternatifte, tıpkı TikTok gibi bir akış görünecek ve kaydırarak farklı podcastlere erişebilme şansımız olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.