Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spider-Man: No Way Home, Rekorlarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Spider-Man: No Way Home, resmi olarak en yüksek gişe hasılatı elde eden Sony Pictures filmi olarak tarihe geçti.

Amerikalı aktör Tom Holland’ın üçüncü solo Spider-Man filmi olan Spider-Man: No Way Home, 516.4 milyon doları ABD’de, 644,9 milyon doları ise uluslararası pazarda olmak üzere toplamda 1.16 milyar dolar gişe hasılatına ulaştı. Bu rakamlar, Peter Parker’ın yeni macerasını ticari açıdan bugüne kadarki en başarılı Sony Pictures filmi yapıyor.

17 Aralık’ta vizyona giren Spider-Man: No Way Home, ABD’deki açılış haftasında topladığı 253 milyon dolar ile tüm zamanların en iyi üçüncü lansmanına imza atmıştı. 500 milyon dolar barajını en hızlı aşan tarihteki üçüncü film olarak kayıtlara geçen MCU (Marvel Sinematik Evreni) yapımı, kırılması güç rekorlara imza atmaya devam ediyor.

No Way Home, Rekordan Rekora Koşuyor

spider man no way home gişe rekoru

Serinin bir önceki filmi Spider-Man: Far From Home, küresel çapta 1.13 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti. Bu rakamı, vizyonda henüz 15 günü doldurmadan geçmeyi başaran No Way Home, tüm zamanların en çok kazanç sağlayan ilk 10 filmi arasında girmeye çok yaklaştı.

Sony Pictures’ın bundan önceki en yüksek hasılatlı filmi, 2012 yapımı Skyfall olmuştu. James Bond serisinin yirmi üçüncü filmi, dünya çapında 1.1 milyar dolar kazanç elde etmişti. Stüdyonun ABD gişelerinde en fazla hasılat toplayan beş filmi ise şu şekilde:

 1. Spider-Man: No Way Home – 516.4 milyon dolar
 2. Jumanji: Welcome to the Jungle – 404 milyon dolar
 3. Spider-Man – 403 milyon dolar
 4. Spider-Man: Far From Home – 390 milyon dolar
 5. Spider-Man 2 – 336 milyon dolar

Bugüne kadarki tüm Spider-Man filmlerini hangi sırayla izleyeceğinizi merak ediyorsanız, cevabı buradaki içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.