Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spider-Man 4 Ne Zaman Çıkacak? Konusu ve Oyuncuları

Serinin son filmi No Way Home ile müthiş bir etki yaratan Spider-Man, macerasına yeni rotalar eklemeye devam edecek. Peki, çekileceğine kesin gözüyle bakılan dördüncü devam filmi ne zaman gelecek? Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve senaryo hakkında bildiğimiz her şeyi sizler için bir araya getirdik!

Spider-Man 4 ne zaman çıkacak? Serinin üçüncü filmi No Way Home, sayısız gecikmeden sonra nihayet 2021 yılının sonunda izleyicilerle buluştu. Paralel evrenin kapılarını sonuna kadar açan film, önceki serilerde ikonik karakteri canlandıran Tobey Maguire ve Andrew Garfield‘ı yeniden Marvel evrenine getirdi. Böylece Spider-Man’in beyaz perdedeki üç neslini de aynı filmde izleme şansı yakaladık. Destansı anlara sahne olan dev yapım, müthiş bir ilgi görerek dünya genelinde 1,9 milyar dolar hasılat yaptı.

No Way Home’u izledikten sonra çoğu kişinin aklında tek bir soru vardı: Spider-Man 4 çıkacak mı? Serinin son filmi daha vizyona girmeden, Tom Holland‘ı son kez Peter Parker rolünde izleyebileceğimiz yönünde spekülasyonlar yapıldı. Fakat hem Sony hem de Marvel cephesinden gelen açıklamalar, sevilen aktörün Örümcek Adam kostümünü giymeye devam edeceğini gösteriyor. Henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen yeni Spider-Man filmi hakkında bazı bilgiler mevcut.

Siz değerli okurlarımız için Spider-Man 4 çıkış tarihi, konusu, oyuncu kadrosu ve daha fazlası hakkında bildiğimiz her şeyi bu yazıda bir araya topladık. O halde lafı daha fazla uzatmadan, mahallemizin dostu Örümcek Adam’ı Marvel Sinematik Evreni’ndeki bir sonraki büyük macerasında neler bekliyor hep birlikte bakalım!

Spider-Man 4 Ne Zaman Çıkacak?

spider-man 4 ne zaman çıkacak

Spider-Man 4 filmine henüz resmi olarak yeşil ışık yakılmadı, bu nedenle bir çıkış tarihi yok. Öyle ki, Marvel’in son San Diego Comic-Con panelinde adı bile geçmedi. Buna rağmen üçlemenin yapımcılarından Amy Pascal, Holland ile daha fazlasını yapmak istediklerini söylemişti. No Way Home’un, Marvel ile yaptıkları son Spider-Man filmi olmayacağını belirten Pascal, “Tom Holland ve Marvel ile bir sonraki filmi yapmaya hazırlanıyoruz. Bunu da üç film olarak düşünüyoruz ve şimdi bir sonraki üçlemeye geçeceğiz” şeklinde konuşmuştu.

Marvel Studios’un patronu Kevin Feige ise Sony ve Disney arasındaki görüşmelerin çoktan başladığını söyleyerek, “Amy, ben, Disney ve Sony, sonraki film hakkında konuşuyoruz. Aktif olarak hikayenin nereye gideceğini geliştirmeye başlıyoruz. Bunu açıkça söylüyorum çünkü hayranların Far From Home’dan sonra yaşananlar gibi bir ayrılık travması yaşamasını istemiyorum. Bu sefer böyle bir şey olmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

7 Haziran 2024’te vizyona girmesi planlanan isimsiz bir Marvel filminin Spider-Man 4 olabileceğine dair söylentiler olsa da, bunun doğru olma ihtimali epey güç. Gerçekçi olmak gerekirse, muhtelemen bir sonraki film en az 2025’e kadar çıkmayacaktır. Geçtiğimiz yıl Entertainment Weekly‘ye konuşan Holland, karakterin potansiyel geleceği hakkında konuşmalar yaptıklarını, ancak şimdilik somut bir karara varmadıklarını söylemişti.

Spider-Man 4 Konusu Ne Olacak?

spider-man 4 çıkış tarihi

No Way Home’da yaşanan dramatik olaylar ve post-credit sahnesi, dördüncü filmin heyecan verici gelişmelere gebe olabileceğine işaret etmişti. Holland, daha önce verdiği bir röportajda, Sony’ye potansiyel bir dördüncü Spider-Man filmi için bir fikir sunduğunu, ancak bunu kendisine saklaması gerektiğini söylemişti. Aynı röportaj sırasında, kendisine Spider-Man evreninden savaşmak isteyeceği kötü adamların kimler olduğu da sorulmuştu. Ünlü aktörün cevabı ise Kingpin ve Madame Web olmuştu.

Bu yanıt bize bazı ipuçları vermiyor değil. Vincent D’Onofrio’nun canlandırdığı Kingpin, Disney Plus’taki Hawkeye dizisi ile resmen MCU’ya girdi. Ayrıca karakteri Daredevil’ın dördüncü sezonunda da göreceğiz. Matt Murdock’ın No Way Home’da küçük de olsa bir sahneye sahip olduğu düşünüldüğünde, Spider-Man 4’teki kötü veya kötülerden birinin Kingpin olması son derece tutarlı olacaktır.

Spider-Man 4 Oyuncuları Kimler Olacak?

spider-man 4 ne zaman

Daha önce de ifade ettiğim gibi bir sonraki Örümcek Adam filmi henüz onaylanmadığı için oyuncu kadrosu da belli değil. Bununla birlikte, üçlemenin yıldızları Holland ve Zendaya’nın geri dönmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca yönetmen koltuğunda da bir kez daha Jon Watts‘ın oturması bekleniyor. Pascal, Holland’ın bir Peter Parker’da aranılan her şeye sahip olduğunu ve gelecekte onunla yüzlerce Spider-Man filmi yapmak istediklerini söylemişti. Buna karşın ünlü aktörün tutumu biraz soru işareti yaratmıştı.

Geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda, “Örümcek Adam’ın bir geleceği var ve ben onun bir parçası mıyım, bilmiyorum” diyen Holland, “Şimdiye kadar inanılmaz bir yolculuk oldu ve pelerini asıp bir sonraki kişinin devralmasına izin verme zamanım gelirse, bu dünyada istediğim her şeyi başardığımı bilerek bunu gururla yapacağım” ifadelerini kullanmıştı. Bununla birlikte, kendisi aynı röportajda 30’lu yaşların sonuna kadar Spider-Man’i oynama arzusunu da paylaşmıştı.

Günün sonunda Sony ve Marvel’ın, başrolünde Holland’ın olduğu yeni bir Örümcek Adam üçlemesi üzerinde anlaşmaya varması bekleniyor. Henüz Spider-Man 4 ne zaman bilmesek de, filmin çekileceğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Hele ki bu kadar yüksek bir beklenti oluşmuşken, tarafların bunu görmezden gelmesi pek mümkün görünmüyor.

İlgili Yazılar

2023 Marvel Filmleri ve Çıkış Tarihleri

Spiderman İzleme Sırası – Tüm Örümcek Adam Filmleri

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.