Söylenti: AMD Radeon Navi Ertelendi

Yeni AMD ekran kartları ertelenmiş olabilir.

AMD geçtiğimiz gün yeni ekran kartı Radeon VII’i yayınladı ve barındırdığı yüksek VRAM miktarını bir kenara bırakırsak, Nvidia GeForce RTX2080’in biraz gerisinde kaldı. Bu durum Radeon Navi çıkana kadar geçici bir önlem gibi dururken, diğer yandan da AMD Radeon Navi’nin çıkışı 2019’un dördüncü çeyreğine ertelenmiş olabilir. Tabii ki bu henüz kesinleşmiş bir bilgi değil.

Bu iddiaları ortaya Cowcotland adlı site atarken, kaynaklarına göre NAVI 2019 yılının dördüncü çeyreğine ertelendi. AMD’nin Navi ekran kartının normalde yaz aylarında çıkması bekleniyordu fakat Cowcotland kaynaklarına göre en yakın ihtimal olarak Ekim ayı gözüküyor.

Cowcotland aynı zamanda AMD Radeon Navi için modelleri ve fiyatları da açıkladı. Modeller bir süre önce AdoredTV’nin açıkladıklarıyla uyuşuyor. Buna göre Navi 10 temelli bir AMD Radeon RX 3080 ekran kartı olacak ve 8GB GDDR6 ile gelecek. Performans olarak RTX 2070 ya da GTX 1080 ile denk olacak. Fiyat olarak ise 249 dolar gözüküyor.

AMD Radeon RX 3070’de ise Navi 12 olacak ve 8GB GDDR6 ile gelecek. Performansı ise RTX 2060 ya da GTX 1070’e benzer olacak. Bu modelin fiyatının ise 199 dolar olacağı söyleniyor.

Son olarak AMD Radeon RX 3060 ekran kartı ise RTX 2050 ya da GTX 1060 modellerine denk olacak, 129 dolardan satılacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol