Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’nin Online Oyunları İlk Günden PC’ye Gelecek

Sony, canlı oynanacak PlayStation 5 oyunlarının PC'ye de aynı tarihlerde geleceğini belirtti. Ayrıca şirket, birçok PS oyununu daha PC için getirmeyi planlıyor.

Sony, bir sonraki büyük projesinin canlı oyunlar olduğunu açıkça ortaya koydu. Herkesin bildiği hikaye odaklı tek oyunculu PlayStation oyunları, yakın zamanda ortadan kalkmayacak olsa da şirket; şu anda geliştirilmekte olan bir dizi oyunla canlı hizmet alanındaki varlığını genişletmek istiyor. Sony bu oyunları, şimdiye kadar birinci taraf oyunlarında çalıştığından farklı şekilde ele alacak.

PlayStation Studios patronu Hermen Hulst, YouTuber Julien Chièze ile yaptığı bir röportajda: ”Bazı oyunlar PlayStation için çıktıktan en az bir yıl sonrasına kadar PC’ye gelmeyecek. Ancak online oyunlar PlayStation ve PC için aynı tarihlerde gelecek.” dedi. Devamında Hulst, “Sanırım ileriye dönük olarak, PlayStation ve PC platformundaki sürümler arasında en az bir yıl göreceğiz. Ancak canlı hizmet oyunları doğası gereği biraz farklıdır. Bu nedenle, canlı oyunlar söz konusu olduğunda, PC ve PlayStation platformu ile her gün buluşabiliriz.” diye ekledi.

Sony, 2026’ya Kadar 10 Online Oyun Geliştirecek

Sony

Bu yılın başlarında Sony, Mart 2026’ya kadar en az 10 canlı hizmet oyunu yayınlamayı planladığını söyledi. Tabii bunların hiçbiri için resmi bir açıklama yapılmadı. Bağımsız bir çok oyunculu The Last of Us oyununun Naughty Dog tarafından geliştirilmekte olduğu onaylanırken yakın tarihli bir sızıntı, açık dünya oyunu Horizon‘un da Guerrilla Games tarafından geliştirildiğini belirtti.

Kısa vadede Sony; Uncharted Legacy of Thieves Collection, Marvel’s Spider-Man Miles Morales, Sackboy A Big Adventure ve Returnal dahil olmak üzere bir dizi oyunu daha PC’ye getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.