Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’nin 3.6 Milyar Dolarlık Bungie Alımı İnceleme Altında

Sony'nin, Destiny geliştiricisi Bungie'yi satın alma planının ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından incelendiği bildirildi.

Sony’nin, Halo ve Destiny oyunlarının geliştiricisi Bungie’yi 3.6 milyar dolara satın almayı planladığını geçtiğimiz ocak ayında sizlerle paylaşmıştık. The Information‘a göre bu anlaşma, şu anda ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından incelemeye alındı.

Haberde, FTC’nin anlaşmayı engellemesinin düşük bir ihtimal olduğu, ancak yine de bazı hususları gözden geçirdiği belirtiliyor. Son yıllarda oyun ve teknoloji sektöründe gerçekleşen satın alma ve birleşme anlaşmaları, ABD’deki düzenleyici kurumların çok daha sıkı bir tutum almasına yol açtı.

Bungie, PlayStation Studios’un Parçası Olacak

sony bungie

Rekabete zarar verecek durumların oluşmasını engellemek için anlaşmaları mercek altına alan FTC, yaptığı incelemelerle şirketlere gözdağı veriyor. Microsoft’un Zenimax ve Bethesda alımını araştırmayan kurum, buna karşın 70 milyar dolarlık Activision Blizzard satın almasını incelemeye karar verdi.

Hissedarlar tarafından onaylanan birleşme, FTC’nin yanı sıra Avrupa ve Çin’deki düzenleyici kurumların da onayından geçmek zorunda. Bungie’nin PlayStation’ın bir parçası olması, stüdyoya ait oyunların çoklu platform özelliğini etkilemeyecek. Yani mevcut ve gelecekteki oyunlar, yalnızca PS’te değil, Steam, Xbox ve Stadia gibi platformlarda da desteklenmeye devam edilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.