Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’den Sizi Taklit Edecek Yapay Zeka Patenti!

Sony, çevrimiçi maçlar sırasında kullanıcı davranışını taklit edebilecek bir yapay zeka geliştirmeye başladığını doğruladı.

Son zamanlarda hem Sony hem de Microsoft, yapay zekalar üzerinde geliştirmeler yaptığını kamuoyuna duyurdu. Hatta Microsoft, video oyunu müziklerini oluşturacak bir yapay zeka patenti satın aldı. Şimdi ise Sony, bir kişinin oyun stilini kopyalayan yapay zeka patentine sahip olduğunu açıkladı. Şirketin sahip olduğu yapay zeka, belirli bir oyuncunun davranışını taklit edecek. Yani eğer bu yapay zekayı kullanırsanız, oyunda yaptığınız tüm hamleler sürekli kaydedilecek.

Ardından sistem, çevrimiçi çok oyunculu maçlarda ve çevrimdışı oyunlarda sizin yerinize devreye girecek. Böylelikle oyuncular oyunu durdurmaya gerek kalmadan tüm işlerini halledebilecek. Bu yapay zeka oyunlara entegre edildiğinde, oyunlarda oldukça pratiklik sağlayacak. Hatta sistem, ara sahneleri geçerek sizin yerinize görevleri bile tamamlayacak.

Sony Yapay Zekası Oyuncu Hamlelerini Kopyalayacak

Sony

Ancak yine de bu yapay zekayı birçok geliştirici oyunlarına entegre etmeyi kabul etmeyecektir. Konsollardaki ve PC’deki çok oyunculu oyunlar zaten hileci içerdiği için bir de oyunlara bizleri taklit eden ve hatta bizlerde daha iyi oyun oynayan bir yapay zekanın eklenmesi olumsuz karşılanabilir. Kabaca bu durum, resmileştirilmiş bir botun oyuna gelmesi olacaktır. Bunun yanında yapay zekanın yer aldığı mücadeleci oyunlarda, hile tespiti de oldukça zorlaşacaktır.

Lost Ark, botlarla ilgili sorunları çözme konusunda en önde gelen yapımlardan biri. Hatta oyundaki birkaç milyon hesap hakkında yasal işlem başlatılmıştı. Yakın zamanda Call of Duty: Modern Warfare 2‘nin beta sürümü bile bilgisayar korsanlarıyla boğuşuyordu. Oyuncuların genellikle gerçek oyunculara mı yoksa makinelere karşı mı rekabet ettikleri can sıkıcı bir belirsizlik. Bu yüzden Sony, bu teknolojiyi sunmadan önce detayları iyice gözden geçirmeli.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.