Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’den God of War ve Horizon Dizileri Hakkında Açıklama

Sony, God of War ve Horizon Zero Dawn uyarlamaları hakkında yeni bir güncelleme paylaştı. Prime Video ve Netflix için geliştirilen dizilerin senaryo yazımlarının sürdüğü belirtildi.

Geçtiğimiz yıl The Last of Us ve Twist Metal olmak üzere iki sevilen oyunun dizi uyarlamasını izleyicilerle buluşturan Sony, sıradaki projeleri hakkında bilgi verdi. ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleşen CES 2024’te sahne alan Japon devi, God of War ve Horizon Zero Dawn serileri üzerindeki çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Santa Monica Studios’un aynı adlı ikonik serisini temel alan God of War Prime Video platformu için geliştirilirken, Guerrilla Games imzalı Horizon ise Netflix’te izleyici karşısına çıkacak. Sony Pictures Television Studio Başkanı Katherine Pope, iki yeni oyun uyarlamasının senaryo yazımlarının devam etmekte olduğunu belirtti. Bununla birlikte Kratos ve Aloy karakterlerini canlandıracak oyuncular henüz açıklanmış değil.

God of War ve Horizon Dizilerinin Senaryosu Yazılıyor

god of war prime video dizi

The Last of Us ve Twist Metal projelerinin kendileri için büyük bir başarı olduğunu aktaran Pope, “The Last of Us, hem oyuncular hem de oyuncu olmayan izleyicilerde muazzam bir ilgi yarattı. 13 yıl içinde en çok izlenen ikinci HBO dizisi oldu. Şimdiden, En İyi Drama Dizisi dahil sekiz Emmy ödülü kazandı. Twisted Metal de geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü ve Peacock’ta bugüne kadar çıkan ilk beş orijinal seriden biri oldu” dedi.

Pope’un ardından mikrofonu devralan Sony CEO’su Kenichiro Yoshida ise devam eden ve geliştirilmekte olan projelere ek olarak Nintendo ile birlikte bir The Legend of Zelda filmi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Zelda’nın yaratıcısı Shigeru Miyamoto ve çok sayıda Marvel filmine imza atan ünlü prodüktör Avi Arad‘ın yapımcı koltuğunda oturduğu projeyi Maze Runner üçlemesi ve gelecek yıl gösterime girecek olan Kingdom of the Planet of the Apes’in arkasındaki Wes Ball yönetiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.