Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, Yüz Taramalı Avatar Sistemi Üzerinde Çalışıyor!

Sony'nin en son patenti, oyuncuların kendi yüz taramalarından oluşturulan ve etkileşimli özellikler içeren özel bir sanal avatarın geliştirilebileceğini ortaya çıkarttı.

Sony, oyuncuların duygularını ve daha fazlasını iletmek için kullanabilecekleri etkileşimli bir üç boyutlu avatarın geliştirilmesine atıfta bulunan en son patentini az önce sundu. Teknoloji devi, orta üretim teknolojilerinden ve patent düzeyinde hipotezlerden adil bir paya sahip ve en sonuncusu, PlayStation oyuncularına bir yenilik getirecek.

Şirketlerin patentleri, tek başlarına pek bir anlam ifade etmese de, bazen hayranlara, bazen yıllar sonra gün ışığını görebilecek veya görmeyebilecek bazı gelişen veya yaklaşan teknolojilere bir ön izleme sunuyor. Şirketin son patenti, sanal avatarlar kullanarak PlayStation oyuncularının duygularını gerçek zamanlı olarak tercüme etmekle ilgili.

Sony’den Oyuncu Avatarları İçin Önemli Patent

Sony

Sony tarafından sağlanan en son patent listesine göre şirket, kullanıcının kendi yüz ifadelerinden alınan bilgileri kullanarak anında animasyonlu modifikasyona izin verecek bir video oyunu avatarı geliştirmeye başladı. Sağlanan belgeler, kullanıcıların yüzlerinin çeşitli ifadeler (mutluluk, hüzün vb.) için taranacağını ve daha sonra oyun içi avatarlarının kendi yüzüne dönüştürüleceğini gösterdi.

Bu yeni pantent, Sony’nin daha önceki yapay zeka tabanlı yüz animasyonu patentiyle bağlantılı olabilir veya olmayabilir ancak biz yine de altını çizelim. Ayrıca patent açıklamasında, kullanıcıların video oyunlarında kullanılmak üzere kendi yüzlerini üç boyutlu modellere dönüştürme seçeneğine de sahip olacağından bahseden bir cümle de mevcut.

Bu, Sony‘nin resim içinde resim patentinin potansiyel olarak sisteme bağlanacağı yer olabilir, çünkü zaferler ve yenilgiler gibi çeşitli oyun içi eylemlere yanıt olarak ortaya çıkabilecek etkileyici açılır ekranlara izin verir. Diğer kullanım örnekleri arasında konuşma balonları, hareketli hareketler, el kol hareketleri ve benzer örnekler bulunur.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.