Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, PS5 DualSense Pro Kontrolörü Tanıtmaya Hazırlanıyor

Sony'nin bu ay yeni PlayStation 5 DualSense Pro denetleyicisini ortaya çıkaracağı bildirildi. Detaylar haberimizde.

Sony, ilk olarak Ekim 2020’de piyasaya sürdüğü yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bir ‘pro kontrolör’ geliştiriyor olabilir. Konuya yakın birden fazla kaynağa sahip bir endüstri uzmanına göre, PlayStation 5 DualSense Pro denetleyici bu ay içinde resmi olarak tanıtılacak. Sony, daha önce hiçbir kontrolcüsünün pro varyantını geliştirmemişti. Fakat söylentiler doğru çıkarsa, yeni bir PS5 pro denetleyicisi görebiliriz.

Bir dizi PSVR2 oyunu ve Resident Evil 4 Remake dahil önemli duyuruların yapıldığı son son State of Play sunumunu bu ayın başlarında gerçekleştiren şirket, haziran PS5 DualSense Pro için yeni bir etkinlik daha düzenleyebilir. Ayrıca olası yeni bir State of Play’de God of War Ragnarok çıkış tarihinin de kesinleşmesi bekleniyor.

PS5 DualSense Pro Modeli Yolda

PS5 DualSense Pro

“Gerçek bir profesyonel denetleyici” olarak tanımlanan pro kontrolör, Xbox Elite Series gamepad’de bulunan özelliklerin çoğuna sahip olacak. En önemlisi ise üzerindeki tuş ve joystick takımları modüler yapıda olacağı için çıkarılabilecek. Elbette tüm bunlar teyide muhtaç bilgiler, ancak Sony’nin PS5 özelinde bir takım yenilikler planladığı uzun zamandır konuşulan bir konu.

Hem PS5 DualSense Pro hem de God of War Ragnarok çıkış tarihi, henüz resmi olarak duyurulmamış olan yeni State of Play’de açıklanabilir. Geçtiğimiz haftalarda Sony’e yakın bir kaynak yeni God of War oyununun kasım ayında piyasaya sürüleceğini, resmi duyurunun ise bu ay içinde yapılacağını bildirmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.