Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, MMO İşleme Sistemi İçin Yeni Patent Aldı

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 için potansiyel MMO'lara atıfta bulunan bir MMO işleme sistemi için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Çevrimiçi oyun ortamı yeni fikirlerle gelişirken Sony, şirketin ve PlayStation markasının geleceğini şekillendirebilecek patentler almaya devam ediyor. Japon devi tarafından sunulan bir patent, şirketin önümüzdeki yıllarda daha fazla canlı hizmet oyunu yapma planlarıyla potansiyel olarak bağlantılı olan bir MMO işleme sisteminin ana hatlarını ortaya çıkardı.

Sony 2022 yılı boyunca, satın almalar ve aktif geliştirme aşamasındaki çok sayıda yeni oyunla canlı hizmet oyun alanına yatırım yapma planlarını yineledi. Şirketin Bungie’yi satın alması, canlı hizmet oyunlarında yılların deneyimine sahip yetenekleri PlayStation Studios’un şemsiyesi altına getirmenin açık bir işaretiydi. Geçtiğimiz Şubat ayında şirket, 2026 yılına kadar en az 10 canlı hizmet oyununu piyasaya sürmeyi planladığını doğruladı.

Sony’den Birçok Online Oyun Gelecek

Sony

Bu yeni canlı hizmet oyunlarından biri, Jade Raymond’ın yönettiği Haven Studios tarafından PlayStation 5 için yeni bir çok oyunculu oyun olacak. Haven Studios, Sony tarafından bu yıl satın alınan bir başka büyük stüdyo. MMO oyunları, günümüzün canlı hizmet oyunlarının öncüleri ve şirket, yeni bir patentle bu türü dikkate aldığını açıkça gösterdi.

Sony‘nin yeni patenti, çeşitli ağları, bilgi işlem birimlerini ve bulutu kullanan bir MMO işleme sistemini detaylandırıyor. Patente göre, oyun dünyasındaki bir veya daha fazla kullanıcı arasındaki oyun etkileşimini işlemek için bilgisayarlara atanacak. Kullanıcı sayısı bir bölgenin önceden belirlenmiş sınırını aştığında, oyun dünyasında etkileşimi işlemeye devam etmek için alt bölgeler ve ek hesaplamalar atanacak.

Patent başvuru sahibi Sony Interactive Entertainment olduğundan, bu MMO işleme sistemi muhtemelen yeni bir PlayStation başlığında kullanılacak. Ayrıca patent, PlayStation’ın üçüncü taraf MMO’ları en son platformu PlayStation 5’e getirdiğinin potansiyel bir işareti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.