Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony Çatısı Altında Yeni Bir Oyun Stüdyosu Kuruluyor

Geçtiğimiz mart ayında kapatılan Deviation Games'in eski geliştiricileri, Sony çatısı altında yeni bir stüdyo kuruyor.

Call of Duty’nin Zombies modunun yaratıcısı Jason Blundell ve Treyarch’ın arkasındaki isimlerden Dave Anthony tarafından kurulan Deviation Games, 2021 yılından bu yana PlayStation ile ortaklaşa geliştirdiği oyunu tanıtmaya imkan dahi bulmadan mart ayında iptal etmiş ve kepenklerini indirmişti.

Şimdi ise Deviation’ın eski geliştiricilerinden oluşan bir ekibin Sony bünyesinde yeni bir oyun stüdyosu kurduğu bildirildi. Deviation Games’in kurucu ortağı Blundell’ın da yeni stüdyonun bir parçası olacağı söyleniyor.

Kapatılan Deviation Ekibinden Yeni Stüdyo

Stüdyonun eski geliştiricilerinden Michael Anthony, LinkedIn üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Hey, birçok eski Deviation Games çalışanının Sony’de kendi stüdyolarını kurduğunu ve açıklanmayan yeni bir IP üzerinde çalıştığını duydum. Orada çalıştığını gördüğüm tüm insanlar birinci sınıf geliştiriciler ve umarım stüdyonuzla kaliteli bir ürün yaratmak için ihtiyacınız olan tüm zamanı size veren ve önceki projelerden kaynaklanan bürokrasi ile uğraşmak zorunda kalmadan birinci sınıf yeni bir IP yaratabilirsiniz”

Deviation Games yeni stüdyo

Henüz Sony’den söylentilere konu olan yeni stüdyo hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Deviation Games, 2022 yılında eski Treyarch ve Call of Duty geliştiricileri tarafından kurulmuş ve Jason Blundell ile Dave Anthony tarafından yönetilmişti. Fakat 18 ay sonra Blundell Deviation’dan ayrıldı ve stüdyo Mayıs 2023’te yaklaşık 90 çalışanını işten çıkardı.

Mart 2024’te ise stüdyo tamamen kapatıldı. Tüm oyun sektöründe 2024 yılında işten çıkarılanların sayısının şu ana kadar 9.500’ün üzerinde olduğu tahmin ediliyor. 2023’te işten çıkarılanların toplam sayısının 10.500 civarında olduğu, 2022’de ise 8.500 kişinin işini kaybettiği düşünülüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.