Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, Canlı Hizmet Oyunlarının Sayısını Düşürdü

Sony, 2026 mali yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı 12 canlı hizmet oyununun yarısını daha ileri bir tarihe erteleme kararı aldı.

Bünyesinde pek çok birinci PlayStation stüdyosu bulunan Sony, yıllar boyunca hikaye tabanlı oyunlarıyla başarı yakalamış olsa da, geleceğini canlı hizmet oyunları üzerine inşa etmek istiyor. Bu planın bir parçası olarak popüler çevrimiçi nişancı oyunu Destiny ile tanınan Bungie‘yi satın alan Japon devi, Mart 2026’da sona eren mali yıla kadar 12 canlı hizmet oyunu piyasaya sürmeyi planladığını açıklamıştı.

Bununla beraber, evdeki hesap çarşıya uymamış gibi görünüyor. Titiz bir portföy incelemesi için Bungie ile ortaklık kuran şirket, sürece dair aldığı raporların ışığında bazı projeleri yeniden ölçeklendirmeye başladı. Temmuz – eylül arasını kapsayan döneme ilişkin mali raporunu açıklayan Sony, bu incelemenin bazı oyunların kalitelerini daha iyi sağlayabilmesi için ertelenmesine neden olduğunu söyledi.

Çok Oyunculu The Last of Us Oyunu Geliştiriliyor

Sony’nin başkanı Hiroki Totoki, “Tüm süreci gözden geçiriyoruz. B oyunların uzun süre oyuncular tarafından beğenilmesini sağlamak için mümkün olduğunca çok çalışıyoruz. 12 başlıktan altı başlık 2025 mali yılında yayımlanacak. Kalan altı başlık için üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Bunların orta – uzun vadede planlanan projeler olduğunu söyleyen Totoki, oyun kalitesinin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

canlı hizmet oyunu playstation

VGC‘nin haberine göre geliştirilen 12 oyun arasında çok oyunculu The Last of Us, çevrimiçi Horizon oyunu ve PlayStation’ın Londra stüdyosu tarafından yaratılan orijinal bir IP de yer alıyor. Bu yılın başlarında konuşan PlayStation Studios patronu Hermen Hulst, Bungie’nin geliştirilmekte olan tüm canlı hizmet oyunlarında rol aldığını söylemişti.

Bu alanda Destiny geliştiricisinden birçok şey öğrendiklerini belirten Hulst, “Tabii ki, canlı hizmet başlıkları geliştirirken, tek oyunculu, anlatı odaklı oyunlar üzerinde çalışırken sahip olmadığınız yeteneklere ihtiyaç duyarsınız. PlayStation Studios içinde kurduğumuz bu ekiplere Bungie yardımcı oldu ve rehberlik etti. Ayrıca canlı hizmetlerde başarının ne anlama geldiğini daha derinden anlıyoruz. Bu büyük bir kültürel değişim. Bungie ile 12 canlı hizmet oyununa da uyguladığımız oldukça titiz bir portföy inceleme sürecinde çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.