Sony, Bethesda Oyunlarının PS5’e Gelip Gelmeyeceğinden Emin Değil

Kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Jim Ryan kararın kendisine bağlı olmadığını söylüyor.

PlayStation patronu Jim Ryan, The Elder Scrolls 6 ve Starfield‘ın PS5’e gelip gelmeyeceğini bilmiyor.

Bu, Rus haber ajansı TASS ile yapılan röportajda Ryan’ın, Microsoft’un Bethesda’yı satın almasıyla birlikte, Ryan’ın PS5’te her iki filmin de yayınlanma kararının kendisinin veya Sony’nin olmadığını tartışmasından geliyor. “Bu bizim elimizde olmayan bir karar, bekleyip ne olacağını göreceğiz” dedi.

Ryan ayrıca Sony’nin sürecini tartışarak, “Sadece farklı bir yaklaşım izliyoruz. Vurguladığımız şey, stüdyolarımızın satın almalarla seçici olarak desteklenen, gerçekten istikrarlı, yavaş ama sürekli organik büyümesine odaklanmak oldu. Rakiplerimizin attığı adımlara saygı duyuyoruz, ciddi ve mantıklı görünüyorlar. Ancak aynı derecede mutlu ve kendimize güveniyoruz, konsol lansmanlarımızın hiçbirinde sahip olmadığımız kadar iyi bir lansman programına sahibiz. ”

Microsoft, Eylül ayında ZeniMax Media stüdyosu Bethesda’yı 7.5 milyar dolara satın aldı. Artık şirketin ve fikri mülkiyetin sahibi şirket olduğuna göre, PlayStation konsollarında The Elder Scrolls 6 gibi gelecekteki Bethesda oyunlarını görüp görmeyeceğimiz belli değil.

Ancak, kısa süre önce, Arkane Studios’un birinci şahıs aksiyon oyunu Deathloop’un önümüzdeki yıl hem PS5 hem de PC’ye geleceği söylendi. Bethesda’nın Microsoft tarafından satın alınmasına rağmen, Sony ile olan konsol ayrıcalık anlaşmasını onurlandırmaya devam edeceği yakın zamanda duyurulmuştu.

Starfield, E3 2018 sırasında duyuruldu ve şu anda geliştirilmekte olan yepyeni bir IP. The Elder Scrolls 6, E3 2018 sırasında da duyuruldu.

Microsoft, hem Starfield hem de The Elder Scrolls 6 için çıkış tarihlerini ve Bethesda oyunlarının diğer konsollara gelip gelmeyeceğini henüz onaylamadı.

Sony’nin Xbox Game Pass’e Yanıtı Yakında Geliyor haberimize de göz atabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol