Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, 100’e Yakın PlayStation Çalışanını İşten Çıkardı

Sony, PlayStation'ın yakaladığı güçlü büyüme rakamlarına rağmen 100'e yakın çalışanı işten çıkardı.

Axios tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Sony, “küresel dönüşümün” bir parçası olarak perakende satış ve pazarlama ekiplerinden 90 çalışanı işten çıkardı. Kadrodaki küçülmenin PS5 satışlarının arttığı bir dönemde gerçekleşmesi dikkat çekti.

Aynı raporda, işten çıkarmaların Sony’nin Kuzey Amerika operasyonunu kapsadığı belirtildi. Yaklaşık üç yıldır hayatımızda olan koronavirüs salgını, oyun kültürünü ve ticaretindeki dijital ağırlığı artırdı. Sony, geçen yıl satılan tüm PlayStation oyunlarının yüzde 62’sinin dijital olarak satın alındığını ve PS5’in fiziksel mağazalardan ziyade ağırlıklı olarak online perakende platformları aracılığıyla satıldığını bildirdi.

PlayStation’ın Perakende Ekibi Küçüldü

sony playstation

Fakat kaynaklar, işten çıkarmaların aniden ve beklenmedik bir şekilde gerçekleştiğini ve çalışanlara “küresel dönüşüm” hakkında yalnızca iki hafta önceden bilgi verildiğini aktarıyor. Axios raporunda görüşlerine yer verilen bir PlayStation çalışanı, Sony’nin ilişiği kesilen insanlara alternatif pozisyonlar bulmak için çaba harcamadığını belirtti.

PS5 satışları güçlü bir şekilde devam etmesine rağmen, çip sıkıntısı henüz çözülebilmiş değil. Açıklanan son rakamlara göre Sony’nin yeni nesil konsolu şu ana kadar 17,3 milyon adet sattı. Japon şirket, bu haftanın başlarında PlayStation Plus servisi için üç yeni abonelik planı duyurdu. PS Plus ve PS Now platformlarını birleştiren yeni servis, haziran ayında erişime açılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.