Sonic the Hedgehog Filmi İçin Tarih Verildi

Black Desert Online

Bir döneme damgasını vuran Sonic the Hedgehog’un filmi çekiliyor! Daha önce 1996 yılında çizgi filmi çekilen oyun karakteri, şimdilerde beyaz perdede izleyicilerin karşısına çıkacak. Merakla beklenen filmin çıkış tarihi bizzat Sega ve Paramount Pictures tarafından açıklandı bile!

Sonic karakterinin tüm telif haklarını elinde tutan Sega, filmin çekilmesi için Paramount Pictures şirketiyle anlaşmaya vardığını açıkladı. Geçtiğimiz salı günü şirketlerin ortak açıklamasında filmin 15 Kasım 2019 tarihinde vizyona gireceği ve birçok ülkede gösteriminin gerçekleştirileceği belirtildi.

Birkaç senedir çalışmaları sürüyordu

Sega’nın bir neslin çocukluk hatıralarında yer edinen Sonic karakterini beyaz perdeye uyarlamak için uzun süredir çalıştığı biliniyordu. 2014 yılında Hollywood Reporter sitesi, Sony Pictures şirketinin Sonic’in filmini çekmek üzere Japon animasyon şirketi Marza Animation Planet ile işbirliğine gittiğini duyurmuştu.

Ancak her ne olduysa Sony aradan çıktı, ancak Marza şirketi şuanda projeye dahil olmuş durumda. CG animasyon işlemlerini yürütecek olan Marza’ya Sony yerine Paramount firması eşlik edecek. 

Hızlı ve Öfkeli serisinin yapımcısı Neal H. Moritz ve yönetmen Jeff Fowler, Sonic’in 2019’da vizyona gireceği açıklanan filminin kamera arkasında yer alacak isimlerden birkaçı.

Geçmişi 1991’e dayanıyor

Sonic the Hedgehog (Kirpi) karakteri ilk kez Sega Genesis konsolu için 1991’in Haziran ayında tanıtılmıştı. Kısa sürede fenomen haline gelen ve oyuncular tarafından çok beğenilen yapım, Nintendo’nun geliştirdiği Mario oyununa alternatif olarak piyasaya sürülmüştü.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>