Songs of Conquest Çıkış Tarihi Açıklandı

Heroes of Might & Magic II'den ilham alan bir strateji oyunu olan Songs of Conquest'in çıkış tarihi açıklandı. Bunun yanı sıra oyunun erken erişim olarak çıkış yapacağını da öğrendik.

Heroes of Might & Magic serisinin yeni ruhani devamı için uzun bir süre beklememiz gerekti ancak nihayet çıkışına az kaldı. Lavapotion, Songs of Conquest’in 2022’nin ikinci çeyreğinde Steam‘in Erken Erişim programı dahilinde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Sözü edilen İsveçli geliştirici ve stüdyo Coffee Stain tarafından ortaklaşa geliştirilen oyunun 2020 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülmesi gerekiyordu ancak koronavirüs pandemisinin patlak vermesinden sonra ertelenen birçok oyundan birisi oldu. Geliştiricilere göre Songs of Conquest para kazanma odaklı değil, oyuncuların istediği oyun olacak. Ekip erken erişim sürecini ‘oyun bitmemiş olduğu için’ değil, topluluğun fikirlerini almak için yapacağını açıkladı.

Song of Conquest Derinlemesine Strateji Sunacak

Songs of Conquest

Oyuncu, görevi bir fantezi ülkesinin kontrolünü ele geçirmek olan bir hükümdarın rolünü üstlenecek. Bunu yapabilmek için Songs of Conquest‘te krallığımızı kuracak, ekonomiyle ilgilenecek, ordular toplayacak ve çok çeşitli büyüler kullanacağız. Sorumluluklarımız stratejik görevlerle sınırlı değil. Oyun, dünyayı keşfeden kahramanları yönetmeyi, görevleri tamamlamayı ve hazineler elde etmeyi gerektiren RPG unsurlarıyla zenginleştirildi. Hem ülke yönetimi hem de muharebe sıra tabanlı bir sistemde gerçekleşecek.

Songs of Conquest‘te yapacağımız savaşlar sırasında askerlere kahramanlarımız tarafından komuta edilecek: Büyüleri ‘Öz’ olarak bilinen ‘Wielders’ adı verilen güçlü büyücüler yapabilecek. Büyücülerin becerilerini askerlerin özüyle birleştirerek, çeşitli büyülere erişeceğiz ve farklı birimlerin kendine özgü özleri olacak; Bu nedenle büyülü cephanemiz onlara bağlı olduğundan güvenliklerine dikkat etmemiz gerekecek. Savaşlar taktiksel olarak karmaşık olacak ve tüm birimlerin benzersiz niteliklerini ve yeteneklerini kullanmanız gerekecek.

Songs of Conquest Oynanış Fragmanı

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol