Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Son 10 Gün: Steam Windows 10 Öncesine Desteği Kesiyor!

Steam, 1 Ocak 2024 itibarıyla Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 için verdiği desteği sonlandıracak.

Steam, Mart 2023’te belirli işletim sistemlerini desteklemeyi bırakacağını duyurdu. Önümüzdeki yıl, 1 Ocak 2024’ten itibaren platform artık Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ile uyumlu olmayacak ve bu işletim sistemlerine destek vermeyecek. Kullanıcıların Windows 10, Windows 11 veya yakında çıkacak Windows 12 ile çalışan bir bilgisayara geçmeleri gerekecek.

Platformun son anket araştırmalarına göre eski Windows sürümlerini kullanan oyuncuların sayısı çok fazla değil ancak hâlâ Windows 10 öncesi sürümleri kullanan yüzde 1‘lik bir kesim mevcut. Bu çok büyük bir sayı gibi görünmese de, aylık aktif 100 milyonun üzerinde kullanılan bir platform için neredeyse 1 milyon kişi demek. Eğer, siz de bu kullanıcıların içerisindeyseniz, işletim sisteminizi güncellemeniz gerekecek.

Steam’in Kararından 12 Milyon Kişi Etkilenecek

Son 10 Gün: Steam Windows 10 Öncesine Desteği Kesiyor!

Bu sayı ilk bakışta yüksek görünmese de, aktif kullanıcı sayısının yanı sıra mağazanın toplam kullanıcı sayısının 1,2 milyar olduğunu belirtelim. Yani, 12 milyon Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarının sayısının 12 milyon olduğunu da belirtelim. Bilgisayarınızın gücü el veriyorsa, bu eski işletim sistemlerinde durmanın artık bir anlamı yok. Bu sebeple, oyun oynamak için artık güncelleme yapmanız şart.

Yalnızca Steam değil, oyunlarda eski işletim sistemlerine destek vermeyi bırakmaya başladı. Örneğin, PUBG: Battlegrounds yakın zamanda eski Windows sürümlerinde oynanamayacağını duyurdu. Valorant gibi daha güncel oyunlar da eski işletim sistemleriyle uyumlu çalışmayı bıraktı. Bu sebeple, artık Windows 10 veya 11’e geçme vakti geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.